Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux okozhat erős mellkasi...

Reflux okozhat erős mellkasi fájdalmat?

Figyelt kérdés

Jelenleg reflux miatt vagyok kivizsgáláson, jövő héten megyek hasi ultrahangra. Tegnap nagyon erősen elkezdett szúrni bal oldalon a szívemnél a mellkasom. Evés előtt kezdődött de evés közben erősödött, amikor lefeküdtem enyhült.

Az is zavar hiába szedem a felírt gyógyszert napi 2-szer nem használ és félek nem is reflux hanem valami más...

Akinek refluxa van tapasztalat valaki ilyen tünetet?

Nem tudom mennyire kell aggódnom 😅



2023. jan. 27. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott hasonló lenni, a sok gyomorsav okozhat ilyet. Ugyan engem nem diagnosztizáltak refluxszal (nem voltam vele dokinál) de tudom néha rengeteg a gyomorsavam, nekem is szokott ilyen lenni.


A másik ami miatt szúrni szokott a mellkasom az a stressz. Simán lehet a stressztől és akár az is kiválthatta evés környékén, hogy félsz kicsit enni mert tudod utána baj lesz. Eleinte mindig azt hittem a szivem, de nem, az rendben van.


A harmadik oka, ami miatt szúrni szokott, egyszerűen rosszul vettem a levegőt és beszúrt ott valami.

2023. jan. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az is igaz, hogy nagyon sokat vagyok stresszes, feszült. Az evésre is rástresszelek, hogy most rosszul leszek vagy nem, mit egyek stb.

De olyan erősen szokott szúrni, hogy mindig a legrosszabbra gondolok.

Bár tavaly nyáron ki lett vizsgálva a szívem akkor rendben volt.

2023. jan. 27. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet simán reflux miatt, nekem magnéziumot javasoltak ilyenkorra, egy-kettöt beszedek és pár perc alatt megszünik.
2023. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, megpróbálom majd a magnéziumot hátha segít :)
2023. jan. 27. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1es vagyok, hármas válaszoló köszönöm a megnéziumos tippet ezt én sem tudtam, kipróbálom.


Igen én is úgy voltam kardiológián, hogy te jó ég szúr a szivem egy csomót, de semmi bajom, szóval a stressz. Stressz és reflux simán, nálam ugyanilyen van, nem vagy egyedül.

Én is sokszor érzem azt, hogy jaj nagyon szúr biztos szívroham. Aztán eszembe jut, hogy a szivem rendben van, elmúlik és csinálom a dolgom tovább. Szóval már nem is izgulok rajta. Jobbulást neked!

2023. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as vagyok: én kerültem be a sz ügyeletre "szivinfarktus-gyanuval", ott EKG meg UH alapján biztosítottak, hogy semmi szívprobléma, "csak" reflus és ott mondták a magnéziumot.

Örülök, ha nektek is használ, jó egészséget mindenkinek!

2023. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!