Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez kit jelent a mellkasrötgenen?

Ez kit jelent a mellkasrötgenen?

Figyelt kérdés
Jobb oldalon hilus felső pólusánál 14 mm-es éles szélű árnyék látszik, mely prominensebb érképlet vetülésből adódhat.
2023. jan. 27. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 14 mm-es, jól körülhatárolt valami van a jobb tüdődben ott, ahol a hörgő és az erek becsatlakoznak a tüdőbe, valószínűleg egy nagyobb ér lehet az.
2023. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kerek dolog jobb oldalon a tüdőerek szokásos elágazódása mellett, szerinte az inkább egy szembe jövő ér (ha egy csövet szemből nézel, akkor egy korongot látsz).

Kicsit dodonai a szöveg, rábízza a kezelőorvosra, hogy ezzel mit kezd, azaz elhiszi-e, hogy az egy ér, vagy megkontrolláltatja, vagy kér egy mellkas CT-t.

Ha lenne korábbi képi előzmény a radiológus birtokában, akkor össze tudná hasonlítani, hogy olyan volt-e korábban is.

2023. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csabi34 ***** válasza:

Az a 14 mm-es éles szélű árnyék, amit a mellkasröntgenen látsz a jobb oldali hilus felső pólusánál, valószínűleg egy érképletet jelent. Az érképletek a vérkeringési rendszerben keletkeznek, és a keringő vér által kialakított árnyékokat mutatják a röntgenképen. Az érképletek többnyire jóindulatúak, de néhány esetben rosszindulatú daganatot is jelenthetnek. Az érképletek általában prominensnek tűnnek a röntgenképen, mert a keringő vér által kialakított árnyékok jól láthatók.


A további diagnózis és kezelés meghatározásához szükség lehet további vizsgálatokra, például CT-re vagy MRI-re, illetve biopsziára. A legjobb, ha egy radiologussal vagy pulmonológussal beszélsz, hogy meghatározzák a pontos diagnózist és a megfelelő kezelési terv kialakításához szükséges lépéseket.

2023. jan. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap bekerültem a sürgősségire, ott csinálták a mellkasrötgent, valamint vettek vért is meg csináltak Ekg-t. Minden teljesen negatív lett, csak a mellkasomon volt ez a kis eltérés, amire mondta a Doktorúr, hogy az egy ér. Szerintetek érdemes vele foglalkozni? Engem megnyugatott.
2023. jan. 28. 10:16
 5/7 Csabi34 ***** válasza:

Én csak azt mondom, amit én csinálnék, nem adok tanácsot. Én ilyen esetben elmennék a háziorvoshoz és kérnék beutalást kardiológiára/pulmonológiára, és ennek a pontos okát a kivizsgáltatnám. Pl azt nem tudom miért/milyen tünetekkel kerültél sürgősségire tegnap?

A "prominensebb érképlet" szerintem jelentheti azt, hogy nagyobb az ér, mint szokásos. Lehet tévedek, de ez talán lehet az ér tágulása részleges érszűkület miatt(?). A röntgennél vannak pontosabb/célzottabb radiológia vizsgálatok (CT MRI stb).

A sürgősségi orvos jogosan nyugtatott meg, úgy látta, hogy nem vagy közvetlen életveszélyben abban a pillanatban, neki csak ennyi a dolga. A teljes kivizsgálást a háziorvostól kell kérni.

2023. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pánikroham miatt kerültem be. Daganatot kimutatta volna? Ez minden esetben valami ér lehet?
2023. jan. 28. 10:50
 7/7 Csabi34 ***** válasza:
Pánikroham az pszichiáterre vonatkozik, daganatot szerintem kimutatta volna de ennek a kérdésnek a megválaszolására szakorvos kellene. Szerintem beszélj a háziorvosoddal a pánikrohammal kapcsolatban és a mellkasi röntgen eredményéről is, kérj vizsgálatokat minden más kizárására.
2023. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!