Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Influenzánál nem tudok nevetni...

Influenzánál nem tudok nevetni, helyette köhögök?

Figyelt kérdés

Tegnap hirtelen kezdődtek a tüneteim. Fájt a torkom reggel, nagyon erőtlen voltam, lábam is és a derekam is nagyon fájt. Egésznap ágyban voltam, húzott az ágy. Estére 39 fokos lázam lett, se ibuprofen se paracetamol nem használt, viszont a algoryin végül igen. Néha köhögtem, ritkán hurutosat, de éreztem, hogy van valami hurut, csak mélyen van, próbáltam kiköhögni.

Ma szintén felment a lázam, viszont ma már vettem be 2 ACC-t is, és az algopyrin is lent tartja a lázamat 37.5 körül.

Ami viszont aggaszt, hogy ha mélyen veszek levegőt, akkor égő érzés van a tüdőmben, hasonlóan, mint amikor köhögök. Az is fáj eléggé. Plusz, ami maga a kérdés is, hogy nem igazán tudok nevetni, amikor nevetnék, elkezdek köhögni (ekkor általában nem hurutos). Ez normális?

Elmennék orvoshoz, de a házi orvosom 1.5 órára van onnan, ahol most vagyok, és azt érzem, tényleg nagyon nehezen tudnék átutazni a városon ilyen állapotban.

Ti mit tennétek a helyemben? Ezek ellenére elmennétek orvoshoz pl. holnap, vagy várnátok még pár napot, hátha jobban lesztek?

Én arra gondoltam, hogyha nem leszek rosszabbul holnap, akkor holnapután felhívom a háziorvost, hogy mit csináljak. (Azért nem hívtam eddig, mert nagyon nehéz őt elérni.)



2023. febr. 8. 18:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy egy egészséges, 22 éves lány vagyok.
2023. febr. 8. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. Ilyen sajnos az inluenza. Ez a mostani igen makacs, nekem már vagy harmadszorra "jön vissza" (vélhetően el sem múlik teljesen, csak azt hiszem).


Sok köhögéssel és rendkívül rossz izomfájdalommal jár. Ma a nyakam nem mozgott, pár napja a karom... Más is panaszkodott ugyanerre.


Ja, és nekem még fülfájás volt.


A jó hír az, hogy vélhetően bőven elég az orvosodat telefonon felhívni. "Unalomig" tudják ezeket a tüneteket most, felírják rá az intibiotikumot (hogy ne legyen szövődmény), és ennyi.

2023. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Én csak azt tudom leírni, az én orvosommal hogy működik.

Telefonon elérni lehetlen, megfázásos, influenza tünetekkel ne is álmodjunk róla, hogy fogad.

Ezért emailben szoktuk neki leírni a tüneteket. Alaposan, mindenre kirejedően .

És ez alapján ír fel gyógyszert a felhőbe, csak így bemondásra, vizsgálat nélkül.

Mivel írod, nehéz őt elérni, írj neki te is egy emailt amiben mindent leírsz , úgy ahogy itt is tetted.

Aztán majd ő eldönti, megvizsgál e, vagy a leírt tüneteid alapján felírja a gyógyszert.

2023. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írtam emailt. :)
2023. febr. 8. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! NEOCITRANT vegyél,- jót fog tenni. Meleg teába kell bele tenni a Neocitrán port!
2023. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!