Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni, ha nem...

Mit lehet tenni, ha nem mozdul a láz 38,5 környékéről lázcsillapítóval sem?

Figyelt kérdés

Tegnap Paracetamolt használtam, az orvos ma mondta térjek át Algopyrinre, de nincs változás, 2 napja 38,5 körül van folyamatosan a láz.

Esetleg kettő Algopyrint vegyek be egyszerre? Vagy, ha 1 órán belül nem használ az 1 akkor vegyek be második Algopyrint is? 50 kg vagyok.



2023. febr. 17. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Inflenzàs vagy?
2023. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Követem a kérdést, nekem a covid teszt pozitív volt,(nem tudjuk mennyire megbízható ugye) ez az állapot november óta tart, lassan megőrülök. A háziorvos azóta is az Algopyrin&neo citran&szemcsepp&izzadja ki kombóval jön.
2023. febr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Eszedbe ne jusson bevenni két lázcsillapítót egyszerre!

Megvan, hogy melyik fajtát mennyi időnként lehet. Még annyit tudsz csinálni, csak orvos jóváhagyásával lehet kettő különböző hatóanyag tartalmút összefésülni.

A 38.5-re nem tudom miért akarsz annyira bevenni lázcsillapítót. Ez a hőmérséklet segít a betegségek legyőzésében (lassabb baktérium osztódás, lassabb vírusterjedés, gyorsabb fehérvérsejtek)


És könyörgöm, ilyen témákban ne a gyakori kérdésekből, hanem egy orvostól gyűjts információt!

Jobbulást!

2023. febr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a betegség? Mert ha nem megy magasabbra, nem feltétlenül kell lázcsillapítót szedni.

De próbálkozhatsz még Algoflexszel is, illetve Cataflammal is. (Egyszerre csak egyikkel!) Illetve mellé alkalmazhatsz fizikai lázcsillapítást is: hűtőfürdőt. Kellemesen meleg vizet engedj a kádba, majd fokozatosan csökkentsd kb. kézmelegre.

2023. febr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi. Meg kell várni míg magától lemegy. Nem kell rögtön bekapkodni többféle szert. A láz nem véletlenül van. 1-2 napig elviselhető.

Van amikor nem hatnak a gyógyszerek. Hagyd egy kicsit a szervezetedet öngyógyításra, hamarabb kikeveredsz belőle mint ha összevissza szedsz rá mindent. Nyugi, sok folyadék, fekvés. Plussz fizikai lázcsillapítás. A harmadik napon kell bevenni gyógyszert, addigra hatni fog, mert már a láz megteszi addigra a feladatát.

2023. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!