Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés felépülési idő?

Figyelt kérdés

Pár hete csináltam labort, ami kimutatott egy 95-ös TSH értéket. Az endokrinológus megvizsgált, felírta a hormontabit, ezt szedem 1,5 hete. Az a kérdésem, hogy másoknál mennyi idő alatt állt be a rendes érték? Vagyis mikor múlik/múlhat el ez a nonstop fizikai és szellemi fáradtság, levertség, amiben vagyok? A doki szerint néhány hét, de érdekelne, hogy hasonló cipőben kinek mi a tapasztalata. köszi

37/F



2023. febr. 22. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
95-ös TSH? Ez a mU/L tartományban? Nekem hategészvalamennyi volt a legmagasabb, de még úgy is kb. egy évbe telt, hogy megtaláljuk a megfelelő mennyiségű gyógyszert, amivel azóta szépen beállt normál értékbe.
2023. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
40 feletti tsh-m kb 1 év alatt vittük 10 alá. Viszont ahogy elkezdtem szedni a Letroxot, pár hét után éreztem, hogy enyhülnek a tünetek.
2023. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi!

igen, 95 mIU/L.

1 év? Oh. Bízom benne, hogy ennyi ideig nem húzódik el. Vagy legalábbis ez az ólmos fáradékonyság nem kíséri végig.

2023. febr. 22. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Néztek esetleg mást is? Nekem kb 3 hónap volt mire helyreálltak a számok, de a tünetek nem enyhültek sokat. Aztán a doki elhajtott, hogy ez semmi. Szerencsére találtam egy másik jó dokit, aki kért plusz teszteket és akkor kiderült, hogy még hiányzik B12, vas és d vitamin is nekem (ezek mind gyakori hiányok pajzsmirigyeseknek). Szóval, ha nem enyhülnek a tünetek akkor menj vissza az orvoshoz és kérd meg, hogy ezeket írja ki neked tesztre.

2023. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia,

köszi, igen, teljes labor volt, és a vashiányt ill. a kiugróan magas TSH-t leszámítva a többi rendben volt. Multivitamint alapból szedek, most kiegészítettem vassal is, hátha felgyorsítja a javulást. Mielőbb szeretnék kezdeni valamit ezzel a tompa, dekoncentrált állapottal, de a válaszokat elnézve túl sok ráhatásom nincs a folyamatokra.

2023. febr. 22. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Elnézést, hogy kételkedtem, csak számomra hitetlen volt a szám. Én csak ok nélkül híztam, véletlenül derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, de akkor az orvos úgy beszélt a 8egészvalahányas TSH-ról, mintha a halálomon lennék. Erre most kiderül, hogy annyira nem is volt brutál érték.
2023. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Semmi gond, rám is így hatott :)

Azért is írtam ki a kérdést, mert mindenkinél más és más...én pl. egy grammot sem híztam. A dokim is sztoikus nyugalommal konstatálta a számokat, nem akart rögtön földet szórni rám vagy hasonló. Napi 75 mg euthyrox, 6 hét múlva találkozunk, viszontlátásra.

2023. febr. 22. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!