Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért titkos? Miért nem kap a...

Miért titkos? Miért nem kap a beteg felvilágosítást? Ez valami új PC hülyeség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukámnak jelenleg sokizületi gyulladása van, ezzel kapcsolatban??? infúziós kúrát írt neki az ideggyógyász orvos. Aláíratott vele egy papírt, hogy a betegségével és az infúziós kezeléssel kapcsolatban ő mindenről tájékoztatást adott, holott még az ezekre feltett konkrét kérdésekre se adott semmiféle választ. Mikor édesanyám el akarta olvasni a beleegyező nyilatkozatot ráripakodott! " Nincs abban semmi, írja alá!" Az infúziós nővért is kérdezte anyu, mi van az infúzióban. A válasz: erről a doktor úr már minden felvilágosítást megadott" Az orvos beteglapot se adott ezúttal, csak egy lázlapot, amire ráfirkantotta KÉZZEL a hatóanyagot és annak mennyiségét, de úgy, hogy mi ne tudjuk elolvasni. Mennyire általános a betegek ilyen szinten semmibe vétele? Hogy tudhatnám meg, hogy édesanyám milyen infúziós kúrát kap jelenleg?
2023. febr. 22. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkos, csak az orvos szrik rátok.
2023. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb tegyetek panaszt a főnökénél vagy a betegjogi képviselőnél. Ne hagyjátok magatokat.
2023. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
EESZT-ben fent kell lennie. Betegjogi képviselőt is meg lehet keresni.
2023. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Hogy lenne már PC hülyeség? Hogy jön ide a PC? Sz@rik a fejetekre az orvos. Ennyi. Az orvosok nagyrésze mindig is ilyen volt. A PC neked mehetett az agyadra, ha ebben azt látod. 😂 Tegyetek panaszt, hogy nem kaptatok kellő felvilágosítást! Ne legyetek birkák!
2023. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem én sem. Én azon akadtam ki, mikor egy családtagomnak vissza kellett mennie az eredményéért, mert csak cd-re kiírva, és neki személyesen adták át. Nem értem, ha megad egy e-mail címet miért nem lehet elküldeni? Valami adatvédelmi akármire hivatkoztak.
2023. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, de ilyenkor az ember mindig a legrosszabbra gondol, hogy az orvosnak nincs kedve/ áthárítja másra az esetleges betegség közlését.( erre gondoltam, hogy nem PC, hogy a pácienssel sem közlik hogy menthetetlen beteg). Köszönöm az EESZT-ben megnéztem "egyéb agyi artériák elzáródása és szűkülete" az indok. Hogy mit kap az nincs fenn. Ez is valami. Gondolom ez az orvos másokra is xarik. Hálapénz nincs, mehetsz Isten hírével!
2023. febr. 22. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
De akkor miért írja alá?
2023. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!