Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem emelkedik a vasam?

Miért nem emelkedik a vasam?

Figyelt kérdés

1,3-as vassal kerültem kórházba egy hétre. Azóta nagyon sok húst eszek (főleg májat), tejtermékből kicsit kevesebbet (mert a sok tejtermék volt az egyik baj), meg szedem a vastablettát is már vagy 2,5 hete. De az orvos ma hívta anyukámat, és a nevelőapukám mondta hogy 2 alatt van a vasam, vagy 3 alatt, (már nem emlékszik pontosan de mintha 2 alatt lenne).


Nem értem hogy miért emelkedik ennyire lassan a vasam, nem is tudom most pontosan hogy mennyi.


Mi más bajom lehet? A kórhzában volt székletvizsgálatom, 3szor is, abból kettő pozitív lett (szóval volt benne vér), akkor belső vérzésre gyanakodtak. Az utolsó széklet mintám már pozitív lett. Aztán hazaengedtek, itthonról is kellett székletmintát küldeni, kettőből kettő negatív lett.


Volt hasi ultrahangom, nem találtak semmit, szóval ott valszeg nincs semmi baj.


Most hétfőn voltunk vérvételen, azt hittem hogy a vasam már legalább elérte a hármat, vagy akár egy kicsit fölötte van, de sajnos mégsem.


Mi más bajom lehet amiről még nem tudhatok?

Vagy volt olyan aki hasonlóan járt mint én?



2023. febr. 22. 15:42
 1/9 A kérdező kommentje:
A pozitív székletek utná attak székletlazítót, és azóta nem volt semmi baj.
2023. febr. 22. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom azt mondta, honapok kellenek az emelkedeshez.


Es tenyleg igy is lett, vashianyos voltam es kb 6 honap alatt rendezodott, napi haromszor szedtem tablettat.


Bar speciel en nem kaptam venas vaspotlast, te kaptal esetleg? Mert ha rendszeresen kapod, legalabb hetente, az talan egy gyorsabb mod. De csak a tablettahoz meg az etkezeshez ido kell.

2023. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vasraktárak lassan telitődnek.

Egyébként okozhatja cöliákia is pl., ezt érdemes lenne kivizsgalni.

2023. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vénás vaspótlást nem kaptam, csak a napi 3 vastablettát szedem.
2023. febr. 22. 16:16
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, megkérdézhetném hogy neked mennyi volt eleinte a vasad?
2023. febr. 22. 16:16
 6/9 A kérdező kommentje:
A lisztérzékenységet kizárták. Meg mondták az orvosok hogy a csontvelőm jól "reagál" a vasra.
2023. febr. 22. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami nagyon nem megfelelő az étkezésedben, ha ilyen alacsony a vas, hacsak nem szedsz valami olyan gyógyszert,ami vashiányossá tesz.
2023. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eredetileg az volt a baj hogy nem ettem olyan sok húst, és inkább tejtermékből többet, és kiderült hogy a tej elszívja a vasat (persze a tej is fontos, csak nem szabad belőle sokat).

Most elkezdtem több húst fogyasztani, főleg májat. Aztán remélem idővel minden a helyére áll.

Azt mkndta az orvos hogy a vasam nem emelkedett sokat, de a hemoglobin szintem most a 2x-esére nőtt (az is kevés volt).


Belátom hogy az én hibáim hogy idáig jitottam, de most próbálom feltornászni magam, aztán remélem szeptemberig már minden rendben lesz.


Köszönöm az eddigi válaszokat, és persze jöhet még több.

2023. febr. 22. 22:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó felszívódási képességű vasformát szedj, c-vitaminnal együtt.
2023. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!