Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi használ erős köhögésre?

Mi használ erős köhögésre?

Figyelt kérdés

Most jövök ki az influenzából,

Dokihoz nem tudok menni, mert nincs biztosításom,

Kb 3-4000, forintot tudnék költeni valami gyógyszerre.

Vagy inkább valamilyen teát vegyek?

Egész nap köhögök, nagyon megterhelő már ez a sok köhögés a mellkasomnak és torkomnak. Örülnék hogy tudnám enyhíteni valamivel.

Köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 25. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Patikában sokféle köhögés csillapító gyógyszer van.
2023. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogyan köhögsz, szárazon vagy hurutosan?
2023. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hagymatea, hagymaszirup - köhögésre, köptető:


[link]


Mentolos légzés könnyítő kenőcs:

[link]

Vagy ez (Bár kicsi, nem kell egyszerre sok):

[link]


Próbálj pihenni, nem túlerőltetni magad. Nagyobb mennyiségű C vitamin (3x500-1000 mg), bő folyadék bevitel (pl. mézes-citromos tea, vagy gyömbéres-kurkumás tea, ha nem annyira fáj a torkod), az orrodra: orrcsepp, vagy orrspray (amelyiket jobban elviseled) amennyiben folyik.



Ha elviseled (bírja a gyomrod), nyers fokhagymát is ehetsz, vékonyan szeletelve mondjuk vajas kenyérre. A fokhagymában van természetes antibiotikum. Mézben is. HA mézes-citromos teát iszol, ezeket ne a forró teába tedd, mert tönkre teszi a hatóanyagaikat. A kurkumát azért ajánlottam (akár teában is), mert jó gyulladás csökkentő. A gyömbér pedig fokozza a hatását.


Van kapszulában is:

[link]


Vagy bedobsz egy ilyet - elosztva hét napra - akkor javít az állapotodon.

[link]


De ezt tényleg csak akkor, ha mérsékelten gyulladt a torkod (mert a gyömbér, és a chili is marhatja az érzékeny, gyulladt torkot).



Jobbulást!

2023. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a kakukkfű teát. Nekem szokott használni. Gyógyulj meg hamar.
2023. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tévedtem, még nem most jövök ki belőle,

Tegnap is úgy köhögtem egész este, hogy már hánytam az erőltetéstöl.. és fáj a torkom is az erőltetéstöl.

Köszönöm szépen a jó kívánságokat és a tanácsokat!

2023. febr. 26. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!