Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholtól mennyire megy fel...

Alkoholtól mennyire megy fel a pulzus? Hívjak mentőt?

Figyelt kérdés
Nem szoktam rendszeresen inni, de most barátokkal söröztünk kicsit, nagyon magas a pulzusom kb. 120 nyugalomban. Nem ettem vagy ittam sokat ma, meg nem is aludtam csak kb 4 órát. Hajlamos vagyok a túlzott pánikra, de ez már kb. 2 órája nem múlik el, hívjak mentőt?
2023. márc. 5. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
120 az nem olyan borzasztóan sok. Nekem hónapokig volt ennyi pajzsmirigy túlműködés miatt. Nem is éreztem belőle semmit és nem is lett semmi bajom tőle.
2023. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én most nagyon érzem, konkrétan járni se tudok tőle rendesen, olyan erősen ver. Kb. egy éve voltam kardiológián, kivizsgáláson, az negatív. Lehet csak túlreagálom, de aludni se nagyon tudok tőle, pedig próbáltam.
2023. márc. 5. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Panikroham.
2023. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél be magnéziumot. Egyébként meg ha hajlamos vagy erre, írass háziorvossal ilyen esetekre Betalocot, amit persze nem kell rendszeresen szedned, de legyen otthon, ha megszalad a szíved.
2023. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen, köszönöm neked a választ, próbálok nyugodt lenni.
2023. márc. 5. 21:21
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 nem hiszem, mivel volt már rohamom kb egyszer-kétszer de akkor is kb. 20-25 percig tartott, ez meg vagy két órája, plusz nem is idegeskedem.


#4 köszi, magnéziumot szedek mostanság, csak most nagyon rossz, a közérzetem. Betalocot egyszer kaptam mikor nagyon erős pánikrohamom volt, de az nem ilyen. Orvos csakúgy felírhatja?

2023. márc. 5. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, szerinted ki írhatja fel, ha nem egy orvos? Semmiféle különösen ellenőrzött kritériumnak nem számít, ez egy sima béta-blokkoló, nem kábítószer, háziorvos jogosult felírni.
2023. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!