Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miféle nyirokcsomó lehet?

Miféle nyirokcsomó lehet?

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit írtok, orvoshoz leghamarabb 1.5 hónap múlva tudok menni mert külföldön élek gyakorlatilag egy faluban és itt egy orvos van aki meg kb tojik mindenre.

Szóval észrevettem egy apró, gombostűfej méretű nyirokcsomót a jobb oldalon nem pontosan a kulcscsontom fölött hanem ahhoz közel de a nyakam tövében. Látszani nem látszik, ha nem lennék hipochonder és nem nyomkodnám magam non-stop észre se vettem volna kb soha. Ezt úgy emlékszem már nyár közepén is észleltem de valamiért akkor nem foglalkoztam vele.

Sem éjjeli izzadás, fogyás, étvágytalanság sem erős viszketés nincs, sőt még beteges sem vagyok. Évente maximum 1x vagyok beteg de az a nagyon maximum. Viszont most voltam 3 het kb 1.5 hétig nagyon náthás meg a torkom fájt. Illetve a jobb oldalon alul van egy nagyon gyulladt, törött fogam is. Lehet ezektől? Vagy limfóma mindenképp?



2023. márc. 9. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, a légúti fertőzéstől és a fogászati gyulladástól is lehet simán. Nem kell hipochondernek lenni...
2023. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán megnyugtattál.
2023. márc. 9. 01:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Gombostűfej? Az elég kicsi.
2023. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, akkora. Csak azért idegesítettem fel magam rajta, mert a másik oldalon is ki tudom tapintani ugyan azt csak az még ennél is kisebb és megijedtem hogy ez miért nagyobb mint a másik oldal. :(
2023. márc. 9. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha hosszúkás, vagy lapos, puha, akkor jó.

Ha kemény, golyó alakú, akkor lehet problémás, főleg ha még rögzült is.


Bizonytalanság esetén UH vizsgálat javasolt, de a gombostűfej elég kicsinek hangzik még ahhoz is.

2023. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem golyó de nem is hosszúkás, igazából ahhoz elég kicsi hogy tudjon hosszúkás lenni. Viszont puha és nagyon nagyon ugrál mindenfele ha hozzáérek tehát abszolút nem kötött.
2023. márc. 9. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Az jól hangzik, de azért orvossal nézess majd rá. Igazából a közvetlen bőr alatti nyirokcsomóknál mindig a melanoma lehetősége a legnagyobb rizikó, de nem kell egyből arra gondolni, hogy az, főleg, ha puha és mobilis.

Ezt csak azért írom, hogy tudj róla: 25-30 éves kor felett nő meg a melanoma esélye és főleg azok veszélyeztetettek, akiknek fehér a bőrük, sokat voltak napon és/vagy leégtek, sok anyajegy...stb.


Amúgy az bullshit, hogy minden nyaki nyirokcsomó a megfázástól lesz tapintható. Ez főleg nem igaz a közvetlen bőr alattiakra.

A megfázástól jellemzően azok nagyobbodnak meg amik a gége mellett/fölött vannak egész az állszegletig.


Nagy nyirokcsomó általában az 1cm feletti, de mindig a régiótól függ. Bőr alatt fél centinél nagyobb nem szokott lenni, vagy ha van, akkor az ellapult.

Mélyebb rétegekben, pl. a torok környékén, a nyaki artériánál, vénánál, ott 1.5 centisek is lehetnek, de azok meg általában megnyúltak, hosszúak és nem gömbölyűek.

2023. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
22 vagyok.
2023. márc. 9. 23:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsi az esély kórosra, de azért nem árt, ha továbbra is résen leszel!
2023. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó hát arra várni nem szeretnék magamat nyomkodva, hogy mikor válik valami kórossá. Igazából láttam videókat pl. limfómásokról ahol szemmel láthatóan megnőttek a csomók, nem kellett könyékig betúrni a karjukat a nyakukba hogy megtalálják. Csak azért tettem fel a kérdést, hogy ezekkel a kondíciókkal lehet-e kóros az a konkrét ny.csomó.
2023. márc. 9. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!