Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatott nagy mennyiségű...

Mi okozhatott nagy mennyiségű vérzést fenéknyílásból?

Figyelt kérdés
Mikor kakiltam, utána láttam, hogy nagyon véres volt a wc papír mintha mensiznék kb annyi mennyiségű és ez pár napig tartott de ma sehol nem volt vér, max annyi amikor tényleg azt mondaná az ember, hogy 1-2 csepp ami nagyon apróm szinte semmi. Lehetséges, hogy vérzik a fenék és hirtelen elmúljon az? Ez jelentheti azt is, hogy nem volt komoly a dolog? Nem rég kakiltam és utána se volt véres a wc papír, míg korábban mintha elöntött volna a vér a seggemből "szépen" mondva. Mitől lehetett ez, nyilván senki nem tud pontosat mondani de kíváncsi lennék mi okozhatott végbélnyílásból eredő vérzést nagy mennyiséggel ami pár nap múlva el is múlt? Ja és ott nem volt soha szexuális élményem mielőtt ezzel jönne bárki. Szedek gyógyszereket de azokat jó ideje és soha nem okozott panaszt, pharnassan és rexetin szorognásra, kényszerekre. Érdemes ezzel még orvoshoz menni vagy ha elmúlt akkor nincs továbbiakban gond? 23N vagyok.

2023. márc. 10. 17:51
 1/9 A kérdező kommentje:
fenéknyílásból végbélnyílás akart volna lenni, bocsi hülyén írta :D...
2023. márc. 10. 17:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosodhoz be kellene jelentkezned ezzel. Én azt tudom elképzelni, hogy megsérült egy polip. Ha nincs véralvadási zavar, akkor pedig ez most begyógyul, de visszatérhet a probléma és el is rákosodhat.
2023. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megállapítani. Lehet, hogy a gyógyszerek okoznak vérzékenységet, de az is, hogy székrekedést okoznak, és amiatt vérzek. De lehet, hogy semmi köze az egészhez.


Mindenesetre jó eséllyel aranyeres betegség. Akárhogy is, ki kellene vizsgálni.

2023. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kérdésre, hogy érsemes-e orvoshoz menni: ha egyszer vérzett, valószínűleg fog még máskor is.
2023. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle dolognak lehet az oka, de általában a következőkkel kapcsolatos:


1. Anális repedés: A fenék körüli bőr vagy a végbél nyálkahártyája megrepedhet, ami erős fájdalommal, végbéltáji vérzéssel és irritációval járhat.


2. Aranyér: Az aranyér esetében a végbél körüli véna duzzad fel, ami nagyon fájdalmas és vérzéssel járhat.


3. Gyulladás:A végbél gyulladása is okozhat végbéltáji vérzést és kellemetlenséget.


4. Polipok: A végbélben egyes esetekben kis növedékek, polipok jelenhetnek meg, amik végbéltáji vérzést okozhatnak.


5. Rák: Ezek a rendellenességek a végbélnyíláson kívül vagy belül is jelen lehetnek, és kifejezett látható tünetekkel járnak, mint pl. végbéltáji vérzés. (Azért nem kell egyből elkönyvelni, hogy az vagy. Nem ez szokott lenni a jellemző)


Érdemes orvoshoz fordulni, mert a szövődmények kockázata nagyon magas, és időben történő kezelés elengedhetetlen a végbél betegségek kialakulásának megelőzéséhez.

2023. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell orvosi tanács!
2023. márc. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 jol összefoglalta.
2023. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
23 éves korban leginkább vastagbélgyulladás szokott nagy mennyiségű vérzést okozni. Attól, hogy elmúlt nagyon könnyen lehet, hogy pár nap elteltével újra jelentkezik. Ha valóban vastagbélgyulladás, akkor az sajnos magától végleg nem fog elmúlni. Kezelni kell az esetben és kerülni ajánlott bizonyos ételeket, italokat úgy tudom. Ha nem kezelik igen kellemetlen dolgokkal járhat, így én azt javaslom, hogy mielőbb menj el ezzel orvoshoz.
2023. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha élénkpiros, akkor lehet repedés, inkább végbél táji probléma, vagy nem is biztos, hogy vér. A céklalé vagy sárgarépalé is okozhat ilyet, vannak pl. olyan szörpök is, amit ezzel színeznek, még akár a vizeletet is elszínezheti.
2023. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!