Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki tud segíteni mi ez?...

Valaki tud segíteni mi ez? Zsír? (Hosszú és kérlek ne nézzetek hülyének)

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy mostanában van hogy bedugul a fülem. Most jelenleg nem, de azért befogtam az orrom és kifújtam a levegőt. Utána megfogtam a fülcsimpámat és elkezdtem húzni. Először feljebb toltam így befogtam a fülem. Utána gyorsan lehúzom a fülcsimpám így kidugul (de ezt kicsit erősen kell). Viszont van hogy ez fáj és többször meg kell sajnos csinálnom.


Tudom nem kell majd írnotok hogy beteg vagyok. De muszáj megtennem ezt mert másképp van, hogy nem dugul ki a fülem. Most azért tettem, mert halkabban hallok vele, gondolom tele van zsírral. De a lényeg amikor húztam, hirtelen belenyilalt a fülembe. Fájni kezdett, mintha valami lenne benne olyan érzés volt. Belenyúltam az ujjammal (tudom ezzel beljebb nyomom a zsírt, de meg kellett néznem) de csak a zsírt éreztem. Most kiprobáltam szintúgy erőből háromszor egymás után de semmit nem éreztem. Ahhoz hogy így fájjon ki kell fújnom a levegőt úgy hogy bedugom az orrom. Ezt kétszer most kipróbáltam kb a negyedik húzásnál volt mind a kétszer a fájdalom. Ahogy írtam fáj azért, meg gyenge vagyok (picit agresszív vagyok talán)


Ez mi lehet? Gyulladás vagy zsír miatt fájhat? Kb olyan 1-2 percig fájhatott de elmúlt.


Kérlek normálisat irjatok, kicsit megijedtem


Köszi a válaszotokat :)


2023. márc. 19. 00:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam fújjás nélkül. Fáj belülről, de nem annyira. Ez a felgyüllemlet zsír lehet?
2023. márc. 19. 00:38
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyeírási hibákért. Nem olvastam vissza a levelet. És késő is van már ;(
2023. márc. 19. 00:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj el Orr-Fül-Gégészetre, és pillanatok alatt kimossák a füleidet. Jelenleg tele lehet fülzsírral.

Ha így rángatod a fülkagylóid, nem csoda, ha fáj, de ha sokat piszkálod, akár még be is gyulladhat. Egyébként a hallójárat az orrüregből szellőzik, ezt bármelyik anatómiai ábrán meg lehet nézni. Ezért segíthet ideiglenesen a fújkálás, amit csinálsz. Menj el az OFG-re, és egyszerűbben, fájdalom mentesen, rövid idő alatt kitisztítják a hallójárataid.

2023. márc. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!