Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utóbbi egy hétben folyton...

Utóbbi egy hétben folyton kattognak/ropognak az izületeim, mi lehet ez? 19/F

Figyelt kérdés
Elmúlt egy hétben kezdődött, sokat kattog a térdem a bokám, ezek főleg különböző mozgások után, a vállam és a könyököm még többet, úgy ahogy a nyakam is. A bal csuklómnál a legdurvább, ott konkrétan minden forgatásnál lehet hallani a csattogó hangot. 19 vagyok, eddig is hallottam néha, de hát az tök normális, hogy párszor recseg, de ez már kezd aggasztani, nagyon. Anyukám szerint semmiség, orvosom meg sajnos még egy hét, mire újra rendel. Fájni nem fáj semmi, csak a gerincem kicsit, de nem értem, hogy lehet, hogy minden izületem egyszerre kezdett romlani. Valakinek valami tapasztalat esetleg?
2023. márc. 20. 08:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Túlerőltetéstől is lehet, vagy kezd visszaesni a kollagéntermelés.


Mostanában nyirkosabb az idő és kevésbé öltözöl fel...


Az izületek / szalagok is torzulnak, nyúlnak a használattól, ilyenkor még nem feltétlenül van kopás, mivel a "kollagén" (kollagénok több tipusa és halmazállapota) a hidraulikus tulajdonságai miatt sokmindent kiigazít, elsimít...


Akkor lesz gond, ha már ez sem lesz, mert azt hivod majd reumának...

2023. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!