Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Négy napja tartó magas láz...

Négy napja tartó magas láz lehet influenza vírustól?

Figyelt kérdés

Vasárnap óta lazam van. Nagyon hirtelen indult az egész. Szombaton este kezdtem el érezni a torkomat, vasárnap reggelre mikor felkeltem 38 fokos láz.

Hétfőn,kedden 39.3-39.7 között

Mára kicsit jobb,csak 38 körül

Orrom nincs bedugulva,csak a torkomnak van baja, irtó mód fáj,amikor nyelek akkor is,illetve sok nyák termelődik,reggel sárgát köpök.

Tegnap reggel elkezdtem már szedni antibiotikumot amit az orvos felírt,de nem tudta megmondani konkrétan mi ez

Influenza lehet? Volt már valakinek hasonló,3+ napig tartó magas láz?



2023. márc. 22. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudják megmondani, mert nagyon sok féle vírus okozhat felső légúti fertőzést, akár influenza is lehet, igen. Antibiotikumot azért írt fel, mert a tünetek alapján úgy ítéli meg, hogy bakteriális felülfertőzésed van, vagy azok közé tartozik, akik automatikusan írnak fel, bár az én orvosom mindig úgy írt fel antibiot, hogy ha egy hét alatt sem javul látványosan, vagy romlik az állapotom, akkor kezdjem szedni, addig simán lehet "csak" vírusfertőzés, arra meg felesleges az antibio.
2023. márc. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!