Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fél ennyire a bátyám a...

Miért fél ennyire a bátyám a cukorbetegségtől, tényleg ilyen rossz betegség, jogos a félelme?

Figyelt kérdés
Mindig amikor laborba kell mennie vizsgálatra, akkor ez az egy amitől retteg, hogy ne legyen magas a cukra, valahogy ez az egy amitől nagyon fél. Nem fél, hogy esetleg leukémiás vagy más csontvelőt betegsége van, de amitől legjobban fél az a cukorbetegség
2023. márc. 24. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez a dilije.
2023. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy milyen gyakori, igen, elég rossz. Bár a kérdés alapján arra gondoltam, hogy talán IR-es a bátyád, és nem érted, miért veszi olyan szigorúan a diétát. (Mondjuk ott ha cukorbetegség alakul ki belőle, csak még szigorúbb lesz a diéta.)


Egyébként tesz is a bátyád a cukorbetegség ellen? Az 1-es ellen sokat nem lehet, de az elég ritka, ami gyakori az a 2-es típusú. Annak a kialakulásában nagyon sokat számít az életmód.

2023. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. És mi a rossz benne?
2023. márc. 24. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

#3, sok marcera és megszorítás. Sokféle dolgot nem ehetsz, pont azokat, amiket a legnagyobb élvezet enni. Amit eszel, azt is számolgatni kell és előírás szerinti mennyiségben enni, majdnem mintha egész életedben kalóriát számolnál. Tartani kell az előírt étkezési időpontokat, nincs olyan, hogy megkívánok valamit és megeszem. Vércukrot kell mérni rendszeresen, amitől egy idő után hegesek lesznek az ujjak, esetleg begyullad a bőr. Inzulint szúrni se egy élmény.


Ha meg nem tartja az illető a diétát, akkor mindenféle súlyos komplikációkra számíthat, mint vakság, láb amputálása, veseelégetelenség és emiatt dialízis szükségessége stb.


Szerencsére nem vagyok érintett, csak terhességi cukorbetegségem volt 3 hónapig. De ezt egy életen át csinálni szerintem húzós.

2023. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Hát nem tudom de túl szigorú szabályok nincsenek már, úgy tudom, amiket mondtál, Sokkal könnyebb az élet pumpával meg szenzorral sokkal szabadabb. Meg az új analóg inzulinokkal .Kettes típusnál is sokkal könnyebb diéták vannak már, mert állítólag nagyon jó gyógyszerek vannak amik már segítenek, már nincs az a szigor ami régen volt. Szóval nem értem miért izgul..
2023. márc. 24. 21:20
 6/6 A kérdező kommentje:
2023. márc. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!