Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha gyerekkoromban az autizmust...

Ha gyerekkoromban az autizmust kizárták nálam, lehet, hogy felnőttként mégis kialakul?

Figyelt kérdés
Mert felnőttként meg ezt a diagnózist kaptam
2023. márc. 24. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Nem is ritka.
2023. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogyan? Ez egy genetikai betegség, már gyerekként is ott kellett volna lennie
2023. márc. 24. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy felnőtt korban alakul ki autizmus. Azzal születik az ember. Olyan viszont sajnos van - és nem is kevés -, hogy a dilettáns magyar orvosok, óvónők, tanárok nem képesek felismerni az autizmust. Én is 30 felett lettem diagnosztizálva és ezzel nem vagyok egyedül. A 2000-es évek előtt szinte esély sem volt Magyarországon felismerni a magasan funkcionáló autistákat. Most sem áll a magyar egészségügy a helyzet magaslatán. Főleg az autista nőkhöz nem értenek szinte semmit
2023. márc. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 ez már a 2000es évek közepe volt, és magánszemélyek is kezeltek. A tankerületes nő még a figyelemzavart is megtudta állapítani, csak egy olyan bunkó proli nő volt, hogy sose mentünk többet, ő pedig nem készített jelentést se jegyzetet. Mindegy hosszú.
2023. márc. 25. 10:34
 7/7 anonim válasza:
Ha béna vagy nemtörődöm volt a doki, könnyen lehet. Meg régebben még kevésbé is értettek csomó ilyenhez ami manapság sokkal elterjedtebbnek tünik. Pedig nem lettek többen az autisták se, csak sokkal pontosabban tudják már őket diagnosztizálni.
2023. okt. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!