Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Keresek olyan orrsprayt ami...

Keresek olyan orrsprayt ami azonnal megszünteti a dugulást+segít a varasodott kiszáradt orrnyálkahártyán! 1hónapja kaptam kevert orrsprayt DR-tól.Nagyon jó volt 2hétig .Elfogyott.Most novorin+sterimár megy de a torkomat szárítja folyik hátra. Ötlet?

Figyelt kérdés

#Orrspray dugulás + varasodásra !!
2023. ápr. 6. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Felkeresed az orvost, és feliratod vele a csodás, előző orrspray-t.
2023. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csodás ötlet . Két hét múlva kaptam időpontot erre a két hétre szerettem volna valakitől segítséget kérni .
2023. ápr. 8. 00:15
 3/10 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a telefonálás + felhőbe írásos online recepttel? Nem kivitelezhető? Mellesleg nem írtad, hogy két hét múlva lesz a kontrollod.
2023. ápr. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha azonnali megoldásom lenne nem lenne szükség a segítségre . Ez egyértelmű .

Segítségre vártam nem kötözködésre, megvan bőven a bajom .

2023. ápr. 8. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nem akartam kötözködni, bocsánat, ha úgy tűnt.

Otrivin orrspray-t próbáltad? Csak vigyázni kell vele, mert könnyű hozzászokni.

2023. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mertem megvenni...Mert mindig vért fújok ki..., miután kint van utána szépen bevarasodik napközben amitől utána nem kapok levegőt...

Az ottrivin extra elvileg dexpantenolt is tartalmaz, de mégis ott van a leírásban az ellenjavallat a varasodás esetére.

Megpróbálok bejutni a héten az orvoshoz...hátha sikerül.

Amúgy korábban szteroidos orrsprayt kaptam , amiben volt pluszban novorin meg vmi allerga ellenes cucc is.

Nagyon remélem hogy segíteni fog, mert Sterimar tengervizes orrsprayt vettem, de most már azt is félve használom, vagy majd kb sehogy, mert most olvastam, hogy az sem túl jó ha hegesedés, vérzés van az orrban....

Az lenne a legjobb ha egy hétig nem kellene semmit sem használni és begyógyulhatna...DE NEM KAPOK LEVEGŐT :(

Milyen orvos mellett dolgoztál ?

Mi az ami hathat ilyenkor ?

Helyre tudják hozni ?

2023. ápr. 11. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Orrkenőcs esetleg szóba sem jöhet?

Ilyen: (ung. Nasale FONO VIII-Natúrland) [link]


"Milyen orvos mellett dolgoztál?"

Gyerek, és felnőtt orvosokkal is dolgoztam, az évtizedek folyamán. Majdnem 30 évig Gyermekottonokban, utána még közel 5 évig idősek otthonában.


"Mi az ami hathat ilyenkor?"

(Kamillás) gőzölés, inhalálás, orrkenőcs, mentolos Polar Bear balzsam


Ha vért fújsz ki, akkor lehet, hogy az ereket kellene erősíteni, és arra a Rutascorbin a legjobb. (2x1 - és végig szedni egy egész dobozzal.)


Nem lehet, hogy hozzászoktál az orr spray-khez? Mert egy idő után már nem használnak, és érszűkítő hatásuk helyett, az erek csak elernyednek, így az orrváladék mennyisége is növekszik.

2023. ápr. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez aztán a részletes válasz :)


ORRKENŐCS FONO : Használtam ilyen kenőcsöt ezzel kezdtem , akkor nasivinnal kombinálva kellett .

De minden hátra folyt, a krém is … szárított.

S nekem az egyik hangszalagom nem mozog a másik meg félig kb . Műtét utáni köv. Járok logopedushoz .

A hangszalagnak a hatra folyt dolgok nem tettek jót.

Szaritották meg a torkomat azt annyira , hogy vedeltem a vizet , meg banánt ettem sokat meg izlandi zuzmo szirupot ittam …éjszakára hogy aludni tudjak .


Meg van Rinopanteina sprém az amúgy csíp kicsit .

Meg próbáltam Coldastop orrcseppet …

Az is a torkomra szaladt 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️Így mindent kikptem…


Az új orrspray két hétig jó volt , nem folyt hátra nem szárított .Meg elkezdett gyógyulni …konkrétan lesett egy-két helyről a var db .

De utána elkezdett ez is hatra folyni es szárítani , lehet gyengült a hatóanyag , vagy csökkenteni kellett volna a napi 3x2 -t 2x2-re 🤷‍♀️


TÚL SOKÁIG HASZNÁLTAM ORRSPRAYT :

IGEN .

Januárban voltam beteg hó elejétől hó közepéig . Az orrspray meg megmaradt …

Muszály volt használnom, mert műtét után a számom sem kaptam levegőt sokáig.



A GŐZÖLÉS : nem égeti meg ha sérült a nyálkahártya ?


EREK ERŐSÍTÉSÉRE GYÓGYSZER :

Amit írtál gyógyszert azt aranyérhez javasolják vagy szem pont szerű vérzésére 🙈

Nem memorizaltam fejben most 2 perc alatt de c vitamin tartalma van plusz még vmi .


Az kiszáradt orrnyalkahartya esetére is lehet ?


Sok a kérdés meg a kétely …

De csak mert már mindent Benyomtam és kb semmi sem akar használni vagy inkább ront …

Főleg az olaj meg a kenőcs …

😰


Létezik olyan kenőcs ami nem folyik hátra , nem tömíti az orrot és még gyógyít is ?

Teljes a káosz 🙈🤦‍♀️

2023. ápr. 11. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:

"EREK ERŐSÍTÉSÉRE GYÓGYSZER :


Amit írtál gyógyszert azt aranyérhez javasolják vagy szem pont szerű vérzésére 🙈


Nem memorizaltam fejben most 2 perc alatt de c vitamin tartalma van plusz még vmi ."


C vitamin, ÉS Rutin. ÉPP az erősíti az ereket. Nem azokra az elváltozásokra jó, amiket írtál.

Nem befolyásolja a hatását a kiszáradt nyálkahártya.


Ami javasoltam Polar Bear balzsam nem kifejezetten orrkenőcs, hanem inkább mellkasra kenhető, DE orr alá kenve az illóanyagok felpárolognak az orrjáratokba. Az ugyanilyen márkájú olaj szintén. NEM is szabad belülre kenni! (Én így szoktam használni mindkettőt) Illetve vannak ezek a stift inhalálók, a Polar Bear, Nózi, Nátika stb. Azokba is olajok vannak, amik párolognak, és a gőzét kell felszippantani. Ezek nem folynak a torokra.


"A GŐZÖLÉS : nem égeti meg ha sérült a nyálkahártya?"


Mivel gőzölgő edény felett kell inhalálni, meg van az a veszélye, hogy az ember esetleg magára rántja, és leforrázódik.

Kamilla jó gyulladáscsökkentő, a gőze is, de hosszabb időn keresztül szárító hatása van. Viszont lehet speciális cseppeket rakni a gőzölgő vízbe, pl. Diapulmon cseppek.


Az inhaláló stiftek hasonló eredményt hoznak, de kicsik, kompaktak, gyorsan használhatók, mindenféle előkészület nélkül.


Ha semmi nem válik be, tényleg a speciális orrcsepp fog kelleni, és vagy kérd el a receptjét (hogy más doki is felírhassa, ahova talán nem kell egy hónapot várni), vagy írass több adagot.

2023. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia! nekem is hasonló a problémám. oradexonos orrcsepp?
2023. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!