Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ennek mi lehet az oka, betegsé...

Ennek mi lehet az oka, betegség jele vagy más?

Figyelt kérdés

Sok helyen/helyzetben furcsán idegennek érzem magam, ha volt egy kis kimaradás. Pl ha 1 hétig nem utazok a villamoson, legközelebb olyan, mintha 10 éve nem utaztam volna. Vagy ha meglátogatom a szüleimet: tudom hogy ők azok, de rájuk nézni is furcsa. Náluk vagyok egy hetet és teljesen megszokom, mintha mindig ebben az ágyban aludtam volna és itt jártam volna bevásárolni. De ezután az egy hét után mikor visszautazok, olyan mintha a saját lakásom, ahol több mint 5 éve élek nem is az enyém lenne, szintén mintha évek óta nem jártam volna azon a környéken. Eltalálok a boltba, felismerem a barátaimat, de mintha valami távoli dolgot idéznék fel, pedig 1 hét kihagyással ez volt az életem. Kicsit kapcsolódik egy érzelmi, fizikai kontaktussal kapcsolatos dolog is: nagyon furcsa ilyenkor, ha megölelnek a szüleim vagy megcsókol a párom miután egy hétig nem láttam, ezek a gesztusok is nagyon idegenek lesznek ha van egy kis kimaradás bennük. Olyan helyekkel kapcsolatban, ahol valóban évek óta nem nagyon jártam meg azt érzem, hogy sosem voltam ott (olyan várossal kapcsolatban is, ahol 2 évig éltem).

Az elmúlt 2-3 évben mindig ezt érzem, azelőtt nem volt ilyen. Mi lehet ennek az oka, lehet hogy valami pszichés vagy memória zavarral kapcsolatos betegség tünete?



2023. ápr. 13. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Neurológiára tessenek elmenni. Korai demencia is lehet.
2023. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!