Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy valaki nagyon egészségtelenül él, dohányzik, egészségtelenül táplálkozik, nem mozog és mégis hosszú ideig él betegségek nélkül?

Figyelt kérdés
Több ilyen embert ismerek például nagypapám nagymamám tudom hogy így éltek.... A genetika többet számít mint az egészséges életmód vagy mi az oka ennek?
2023. ápr. 14. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Az élethez szerencse is kell.
2023. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is megfigyeltem, a genetikánál, meg hogy jó lapot húztak a sorstól, nem jutottam közelebb a megoldáshoz.

Én pont az ellenkezője vagyok, egészséges életmódot folytatok, amennyire lehet ma egy nagyvárosban és mégis van egy csomó krónikus betegségem, illetve mindent benyelek és általában szövődményes lesz.

2023. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokat számít. De azért nem árt, ha igyekszünk egészségesek lenni.
2023. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól tudom az életmód csak 40% ot számit.
2023. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Genetika. Valaki meg szuperegészségesen él, de mégis előjönnek rajta a családban már előfordult betegségek, és legyűrik. Ezért nem érdemes görcsösen ráfeszülni az egészséges életmódra. Természetesen tönkretenni sem kell magad, de sanyargatni sem. Mindent mértékkel, ésszerűen csinálni/fogyasztani, és boldog életre kell törekedni, nem tökéletesre.
2023. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ma mi van a világban, de a környezetemben mindenki beteg, mindenki küzd valamivel.
2023. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szuper egeszséges. Iqos, magyaros kaják, nasi, desszertek, az egész napos állás a melóban a mozgásom. Kb. ezek töltik ki a

napjaimat/napjainkat. Persze azért megyünk programokra, ide-oda, nyáron grillpartik a kertben, sör, lángos, jegkrém.

Semmi bajom. Igaz, még 40 sem vagyok. Férjem pár évvel idősebb. De én is észrevettem ezt a jelenséget.

A pszichológiai oldalát közelíteném meg. Ha állandóan azt figyelném mi egészségtelen, patológiásan meg akarnék felelni a klimaszorongásnak, bio ennek, vega annak, , újrahasznosított amannak, mibe mi van, ez rákkeltő, ez hízlal, a cukor káros, stb., Ezt ne edd, ha sokáig akarsz élni kezdetű cikkeknek, megbezt ne kend a hajadra, bőrödre, én megőrülnék. Remegő gyomorral nézném a médiát, milyen terméket hívtak vissza, ebbe ez van, abba az van, ez károsítja a látást, az a hallást, stb. , hát azzal a józan eszemet veszíteném el, már kb. semmit nem lehetne megenni, amit szeretek, ami szerintem sokkal károsabb, mint élni szabadon, ahogy nekem jó.

Szerintem nem egy megszokott, működő életmód tesz tönkre embereket, hanem a gondolkodás, felfogás és szemlélet.

2023. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Az a helyzet, hogy te nem epidemiológiai vizsgálatok alapján vonsz le következtetéseket, hanem részinformációk alapján, amelyek közül sok eleve szubjektív is. Mit tartasz egészségesnek, mitől lesz egy életmód egészségtelen?

Írod például a nagyszüleidet. Róluk csak az aktuális állapotot tudod megítélni, ami azt jelenti, hogy valszeg például az élelmiszert ugyanonnan szerzik be, mint mindenki más. Ehhez képest, amikor ők gyerekek voltak, a boltban kapható étel nem Brazíliából érkezett hajón, hanem ették a háztájit, de a helyi vegyeskereskedés is helyi termelőktől szerezte be az árut. Azt ették, ami aktuálisan volt, nem azt, amit megkívántak. Ez lényeges különbség a mai táplálkozáshoz képest.

Ugyanez a testmozgás. Te nem hallottad legalább 100 x a történetet, hogy nekik anno gyalog kellett mindenhová is menni és az sokszor több km-t jelentett? Még ha van is bennük némi költői túlzás, az tény, hogy azért jóval kevesebbet sétálunk, mint elődeink, nem beszélve arról, hogy hányunk szenved ülő életmódtól munka miatt, míg egy egyszerű paraszti családban lehetett naphosszat kint kapálni, fizikai munkát végezni, mozogni. Nem volt ennyi nassolni való és talán nem is volt feltétlen ennyire stresszes az élet, de ezt csak feltételesen írom, hiszen ha pl egy 2. vh nem elég stresszes, akkor nem tudom mi az, mégis azt tudom mondani, hogy valahogy a hétköznapjaik nyugodtabban teltek, mint manapság nekünk, nem problémáztak ennyit mindenen.

Az én közvetlen környezetemben is van egy idős ember, nevezzük Jóska bácsinak, ő is veri a mellét, hogy 70x évesen nem szed semmilyen gyógyszert és kicsattan az egészségtől, csak Jóska bácsi már fogalom a helyi sürgősségin, mert már hány akut, kezelés nélkül halálos esemény érte őt utol, infarktus, trombózis például, ezerszer és egyszer küldték már tovább kardiológiára, de Jóska bácsi nem hajlandó menni, inkább kap újra és újra infarktust, aztán majd lehet csodálkozni, ha nem fogadják kitörő örömmel a sürgin, vagy ha egyszer nem sikerül visszahozni. Ha nem ismered a részleteket, ő is milyen egészségesnek tűnik.

Ugyanez, ha valakinek valamilyen krónikus betegsége van, pedig vegán, salátákat eszik, amúgy jógaoktató és meditál. Nyilván nem fogja kiteregetni a bántalmazó kapcsolatát, a rossz viszonyát az anyjával, a traumát, amikor végigasszisztálta a rákos apja haláltusáját a nagyközönségnek, de talán még a szűk baráti kör sem feltétlen érti vagy érzi ezeket a problémákat.

2023. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem így élnének még 15 évvel kevesebbet lennének halottak.
2023. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!