Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyenge lenne az immunrendszere...

Gyenge lenne az immunrendszerem? Miért vagyok rosszul sokszor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában sűrűn vagyok beteg, kétszer elkaptam már idén az influenza vírust, voltam megfázva, de lassan azt veszem észre, hogy 2 hetente újra előjönnek a tünetek egymást követve.


Nemrég gyógyultam meg, de tegnap már megint arra keltem, hogy hőemelkedésem volt, fájt a torkom, az izmaim, és gyengének éreztem magam (mostanáig is)

Tudni kell rólam, szedek vitaminokat (C-vitamint, D-vitamint, Magnéziumot, Kollagént, Citromfű teát is szoktam inni), illetve sportolok is. (Lovagolok, sétálok, olykor túrázom is)

Hogy őszinte legyek mostanában nem vagyok túl jól lelkileg sem, nem tudom lehet e köze ennek is, de mikor tényleg boldognak érezném magam, vagy elhitetném magammal, hogy most "más lesz", addigra újra "lebetegedek".



Van ötletetek, hogy mi lehet ez, és, hogy hogyan tudnám ezt megszüntetni?


Nagyon sok gyógyszert (fájdalomcsillapítót) szedek mostanában, mert nem szeretném, hogy tovább fokozódjon a fájdalom/rosszullét. Tudom, ez sem helyénvaló, szeretném ezt elkerülni.


Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat!



Üdv: Egy 19 éves leányzó.



2023. máj. 1. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Ui: elfelejtettem kiegészíteni mindezt még azzal, hogy nagyon sűrűn fáj a fejem, frontérzékeny vagyok, és sajnos ilyenkor a sok víz, fejmasszázs, sem a különféle tea nem segítenek, csak a gyógyszer. (de az sem minden esetben :( )
2023. máj. 1. 18:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A stresszt idegeskedést is mellőzni, kezelni kéne mert sokat ront az immunrendszer állapotán, legyengít. Alszol megfelelően? Amikor hűvösebb van rendesen fel vagy öltözködve? Vérképet érdemes lenne csináltatni.
2023. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem alszom jól, már régóta, nincs olyan nap, hogy ne kelnék fel éjszaka minimum kétszer...

Igen, felszoktam rendesen öltözni, fázós típus is vagyok...


Lehet, hogy tényleg jó lenne egy vérvétel.

2023. máj. 1. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy őszinte legyek mostanában nem vagyok túl jól lelkileg sem, nem tudom lehet e köze ennek is"


Szerintem ez okozza. A betegségek nagyrésze lelki eredetű legalábbis hozzájárul az immunrendszer meggyengüléséhez ezáltal a betegségek sűrűbben elkapnak. Én is régen hajlamos voltam a betegségre de mióta lelkileg teljesen rendben vagyok 7 éve nem voltam beteg (még egy nátha sem)

2023. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az éjszakai többszöri felébredésed, nem jó alvásod is stresszre belső feszültségre megoldatlan problémákra utak, ezeket kéne rendezni relaxálni segítséget kérni kibeszélni a gondokat magadból stb. és jobb lesz
2023. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!