Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki le tudná firdítani ezt...

Valaki le tudná firdítani ezt a leletet?

Figyelt kérdés

Lumbalis gerinc MR vizsgálat:

----------------------------

T1, T2 súlyozott és STIR sagittalis síkú, T2 súlyozott coronalis síkú felvételeket készítettünk a

Th.XI-től a sacrumig. T2 súlyozott axialis felvételeket készítettünk az L.I-S.I. intervertebralis résekről.

Radiológiai lelet:

A lumbalis lordosis íve kiegyenesedett. A csigolyatesteken friss compressio nem azonosítható, a zsírelnyomásos

méréseken, velőűr oedema nem látszik.

A L.I. csigolyatest kb. 1 mm-t hátracsúszott.

A peremszéleken számottevő spondylophyta-képződés nem észlelhető.

A kisízületi rések alsó lumbalis túlsúllyal enyhén szűkebbek a szokásosnál.

A discusok víztartalma megtartott, a L.IV.-L.V. discus kissé ellapult.

A L.I.-III. discusokon számottevő protrusio nem azonosítható.

A L.IV. discuson enyhe körkörös protrusio valamint bal paramedialis körülírt, apró, 1x2 mm-es extrusio

látható. Az extrusio a bal leszálló L5 gyököt enyhén komprimálja. A kilépő L4gyökök szabadok.

A L.V. discus enyhe körkörös protrusio valamint centrálisan apró, körülírt extrusio azonosítható, mely a

durazsákon kisfokú benyomatot képez. A kilépő L5 gyökök szabadok, az eredő S.I. gyökök irritáltak,

enyhén komprimáltak. A discus szintje alatt, bal oldalon, a canalisban, egy apró, kb. 4x 5 mm -es, T2 jelszegény

fragmentum sejthető, mely apró sequesternek is megfelelhet (klinikum), mely a canalisban enyhe szűkületet okoz.

Egyéb localisatioban canalis szűkület nem látható.

A gerinccsatorna számottevően nem szűkebb. A conus, magasan, a T.XII. csigolyatest magasságában

végződik. A cauda rostok szabályos jeladású.

Számottevő scoliosis nem észlelhető.

Radiológiai vélemény:

Tartási rendellenesség.

Minimális retrolisthesis L.V. csigolyatest részéről.

Enyhe discopathia L.IV. valamint L.V. segmentumban.

Alsó lumbálisan kezdődő kisízületi degeneratív jelek.

Protrusio et extrusio disci L.IV. min. grad. - bal eredő, leszálló L5 gyöki compressio lehetősége. (klinikum

függvénye)

Protrusio et extrusio disci L.V. med. grad. - a discus szintje alatt közvetlenül, a canalis bal oldalán apró, migrált

sequester lehetősége, klinikum függvényében.

Kétoldali, eredő S.1. gyöki compressio.

Enyhe canalis szűkület a L.V. segmentumban.

A lelettel keresse fel kezelőorvosát, idegsebészeti szakvizsgálat javasolt.



2023. máj. 4. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy van aki le tudná fordítani. Az orvosod.
2023. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
"A lelettel keresse fel kezelőorvosát, idegsebészeti szakvizsgálat javasolt."
2023. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Magán orvos javasolta hogy csináltassak egy Mr vizsgálatot mert nem foglalkoznak vele tb úton.Mondta ha kész csak mutassam meg a gyógytornásznak.kíváncsiságból tettem fel a kérdést hátha van orvos aki lefordítaná :)
2023. máj. 4. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Jóvan, máshol kreténkedjél.
2023. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Lefordítom: ezzel most el kell menned a háziorvosodhoz, és kérni egy beutalót az ideggyógyászatra.
2023. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ennyit én is értettem,kérek majd bár a háziorvos se foglalkozik vele
2023. máj. 4. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Én értem az egészet, tudom, hogy mit jelent, de nem fogok ingyen konzultációt tartani neked. A lényeg a lelet végén van: a lelettel keresse fel kezelőorvosát, idegsebészeti szakvizsgálat javasolt.
2023. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondták, elmebeteg, csak azt értetted, hogy elmehetek. :)
2023. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mire vagy kiváncsi mert ezt laikusnak elmondani 10 oldal lényeg el van menve kicsit az egész gerinced de meny el vele dokihoz esetleg nézd meg a cd azon minden jól láthatóan rajtavan. Valószinű van egy csontdarab ami csak sejthetó a RTG szerint az okoz fájdalmat. De dokid elmondja mert én sem tudom laikusnak elmondani érthetően röviden.
2023. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. máj. 5. 18:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!