Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívelégtelenség 22 évesen?

Szívelégtelenség 22 évesen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok elég pánikos szívvel kapcsolatos témákba, szorongok a szívbetegségektől és hipochonder is tudok lenni, olvastam neten, hogy hirtelen felálláskor ha megszédül az ember szívelégtelenség okozza lehetséges. Tavaly vagy tavalyelőtt voltam ekgn de nem találtak semmit és még nagyon régen sokszor ekgn meg szívultrahangon is voltam, mert a szívemnek tudtam be minden tünetet és féltem/félek a szívbetegségtől. Lehet azóta kialakult a szívelégtelenség? Megint gondolkodok el menjek-e orvoshoz

2023. máj. 11. 00:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívül csekély az esélye, hogy kialakult nálad szívelégtelenség. Majdhogynem a nullával egyenlő. Ne aggódj. Miért pánikolsz szívügyekben? Milyen nemű vagy?
2023. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fiu, miért csekély az esélye ? Minden tünet meg van hozzá sajnos
2023. máj. 11. 00:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért csekély, mert önmagában véve a hirtelen felállás során való megszédülés nem a szívelégtelenség, hanem az alacsony vérnyomás tünete, az elégtelenül működő szív nem képes elég vért pumpálni, ezért alacsony a vérnyomás. A szívelégtelenségnek sok más, relevánsabb tünete van, sokkal inkább van szó egy kis hipochondriáról.
2023. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi a szívelégtelenség tünetei ?
2023. máj. 11. 00:20
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

2. hozzászólás: "Miért csekély a szívelégtelenség esélye? Minden tünet meg van hozzá sajnos"


4. hozzászólás ugyanattól a személytől: "Mi a szívelégtelenség tünetei ?"


Most ha az előző hozzászólásodban kijelentetted hogy minden tünet meg van a szívelégtelenséghez majd a későbbi hozzászólásodban megkérdezed hogy mik a tünetei, tulajdonképpen te tisztában vagy egyáltalán azzal amire hipochonder baromként öndiagnosztizáltad magadat? Logikai készséged nem valami magas de legalább annyi ész szorult beléd hogy aggódj olyan dolgokon amire olyan alacsony a valószínűség hogy gyakorlatilag konvergál a 0-hoz.


Dr. Garai - szívsebész

2023. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-rosszul fejeztem ki sajnos magam, mert úgy akartam írni, hogy a 3-as írja le a szívelégtelenség tüneteit, mert én amit olvastam neten mindenhól egyszer ezt és egyszer azt írják de valamilyen képpen érzem azokat a tüneteket
2023. máj. 11. 00:52
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenhol*
2023. máj. 11. 00:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami neked van, 90%, hogy ún. orthostaticus hypotensio (felállásra jelentkező alacsony vérnyomás), amit fekve-állva mért vérnyomásméréssel lehet igazolni, fiataloknál teljesen normális.

A szívelégtelenség tünetei, csak hogy tisztába tegyük: ujjbenyomatot tartó lábdagadás, a terhelésre fokozódó nehézlégzéstől a tüdővizenyőig terjedő kisvérköri pangás, hűvös végtagok, ritmuszavar, stb., legtöbbször a kezeletlen/rosszul kezelt magasvérnyomás vezet idáig.

2023. máj. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sportolok és mindig sportoltam de a nehézlégzés meg kezdett jelenni nálam sokszor le is állok ez miatt és a gyors szívverésem miatt, és voltak extrasystolejaim és azt hiszem a mai napig vannak néha. Tehát…
2023. máj. 11. 03:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ES-ek majdnem minden embernek vannak. Akkor probléma, ha halmozottan jelentkeznek. És egyébiránt egészséges embereknél a Panangin (kálium+magnézium) az esetek 99%-ban segít. Sport közben amit érzel, az nem nehézlégzés, hanem szapora, teljesen normális. Volt a családban szívelégtelen?
2023. máj. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!