Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasi hasogató fájdalom...

Mellkasi hasogató fájdalom hogy függ össze a gyomorégéssel, gyomorfájdalommal?

Figyelt kérdés

csak olvastam valahol, hogy van ilyen típusú szívpanasz is, és hogy állítólag akkor az egy pontosabb képet ad, ha mellé a gyomor is fáj.

de hogy függ össze a kettő? mire utal a kettő együtt?



2023. máj. 14. 08:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9 #10 Én nem azért írtam az infarktust merthogy az van neki hanem azért mert az eredeti kérdés így szól, hogy a gyomorbántalom hogyan kötődik szívproblémához.


Erre válaszoltam.

2023. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

na de úgy értettem, hogy a kettő mindig együtt jelentkezik, akkor mi lehet?

tehát mindig akkor van hasogató szívtájéki szorítás mint amikor fetrengő erősségű gyomorfájás is.

és de igen, 3 napja van fetrengés, néha 10-20 percre jobb, de ennyi.


ha reflux, akkor miért van a szívpanasz? +erőtlenség, verejtékezés, kb ennyi.

és de igen, nyilván mentő kellene, ez nem is kérdés, na csak magyarországon vagyunk, isten ments ...

2023. máj. 14. 19:53
 13/18 anonim ***** válasza:

Az hogy a szivednél érzed, az a házi orvosom szerintem 80% hogy nem a szíved. Ha tényleg a szív előbb érzed a mellkasodon középen és a hátadba.


Én egyszer úgy mentem oda hozzá, hogy hu hát nekem szúr a szivem nagyon gyakran aggódok félek stb. Akkor mondta ezt nekem, szinte biztos abban, az nem a szív. Kardiológian is annyit mondtak, minden rendben, a szivem egészséges, sima stressz okozza a mellkasi szúrást bal oldalon.


Három napja folyamatosan nincs infarktusod, ez tuti.


Mellkasi fájdalom és gyomorpanasz az igen, reflux. Akkor jelentkezik együtt a kettő. Az sem kizárt, sőt simán el tudom képzelni, hogy pánikolsz. És már lehet generálod is magadnak, hogy ettől aggódsz.


Három napja én is fetrengek, a fronttól. Minden bajom IS van. Lehet még ez is bezavar nálad is. De nem mindig fogunk diagnosztizálni, hanem holnap lehet menni háziorvoshoz. Jobbulást!

2023. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

7 "Ha sokszor fennáll,"


Hol olvastál ilyet a kérdező kérdésében? Mert én nem olvastam.

2023. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*de nem mi fogunk diagnosztizálni
2023. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

13

köszi, pánikom tuti nincs, hát a refluxot nem zárnám ki nyilván, csak fura a többi panasszal.

viszont azt én is megfigyeltem, hogy ez az esős, frontos idő sokszor kifektet, de brutálisan.

az ilyen mellkasi hasogatásnál eddig 2x volt olyan, hogy felkeltem az ágyból és két lépés után összeestem. aztán tudja fene, mi történt, de érzésre a szív szorítottt nagyon. ...


háziorvos nálunk nincs sajnos, szóval az felejtős, majd kell nézni valaki magánt.

2023. máj. 15. 08:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Sürgősen!!! menj el kardiológiára. Az első időpontra ahogy tudsz menj el és nagylaborba is. Hányszor szeretnél még összeesni, és ha tényleg a szived, akkor mire vársz? Amíg egyszer csak nem kelsz fel többet? Ez nem játék...
2023. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Összeesni refluxtól nem tudsz szóval valóban ezzel már el kellene menni valahova.


Igazából mentőt is hívhattál volna magadhoz mert ha ezeket elmondod a mentésirányítónak amiket itt akkor nemcsakhogy megy a mentő de szerintem esetkocsit küldenek ki szirénázva.


Habár a legutóbbi Gálvölgyis jelenet után már ebben sem vagyok biztos.

2023. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!