Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet csípős széklet?

Mitől lehet csípős széklet?

Figyelt kérdés
Úgy csípett mintha jó sok csípőspaprikát ettem volna, pedig nem is ettem semmi erőset.
2023. máj. 22. 18:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kerülhet oda sav?
2023. máj. 22. 18:22
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha egyszerre tö
2023. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

veletlen elkuldtem:

ha egyszerre több epe ürül (epesav) , akkor okozhat ilyen tüneteket

2023. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

R.I.P kettes :D

Amúgy lehet sok csípős ételtől vagy kevéstől ami viszont nagyon erős (ghost peppertől nekem is volt).

2023. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Fene a gusztusod, én biztos nem kóstolgatnám.
2023. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3 as kosxi. Es ha epesav, akkor mi a gyogymod? Ez milyen betegseg, fertozes? Vagy csak dietazni kell? Miert alakul ki?
2023. máj. 23. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát elsőnek is: nem szokott fájni a jobb bordaív alatti? Kicsit kellemetlen, vagy netalán szúró fájdalom? Kisugározhat a jobb lapockába és/vagy a gyomorba is. Az epe nem megfelelő ürülése okozza, pang az epefolyadék, ami felgyűlve egyben kiürül a széklettel. Ilyenkor lehet sárgás vagy zöldes is a széklet. Ezt okozhatja epekő, epevezeték megtörése, vagy egyszerű diéta hiba.

A légyeg, hogy sok folyadékot kell fogyasztani, hogy maga az epe híguljon, így könnyebben távozik. Illetve minden nap reggelente kell fogyasztani zsíradékot, de keveset, amennyi beindítja az epetermelést: pl egy darab tojás.

Ha túl sok zsírt eszel, az sem jó, mert az epehólyagod állandóan termelni fogja az epét, ami szintúgy káros. Szóval lényeg a kiegyensúlyozott zsírfogyasztás és a sok folyadék.

2023. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Fejen talaltad a szoget. Volt egy hasi serulesem, azota faj a hasam. Megserult a majam is, érdaganat lett rajta azota es a verkepemen is emelkedettek a maj ertekek.Es a szeklet olyan amit leirtal, sargas zoldes. Emellett olyan maro savas erzest erzek a hasamban, meg levegot se kapok rendesen tole. Orvoshoz mar mentem vele, de lekoptattak mivel ultrahang es hasi ct se vett eszre elvaltozast. Csak ezt a hemangiomat vettek eszre a majamon ami novekszik. Jobb bordaiv alatt tenyleg szokott fajni, de meg az oldalam is, ott ert az utes is. Ennek mar tobb honapja.
2023. máj. 23. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az epéd is sérült akkor, megtörhetett az epevezeték. Nézz utána az epe diétának. Amit tudok még ajánlani, az a borsmenta tea, naponta fél-egy liter, szépen kihajtja az epét. Van még egy természetes "gyógyszer", Rowachol a neve, gyulladást is csökkent, illetve segíti az ürülést.
2023. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Es meg azt kerdeznem hogy ha tegyuk fel megtort az epevezetek, akkor az epe nem kerul a hasuregbe? Okozhat hashartya gyulladast? Mert attol picit tartok. Vagy hova kerul az epe tartalom ha serult a vezetek? Mar tobb honapja erzem ezt a maro erzest a hasamban, de gastroenterologus refluxot allapitott meg meg nyitott gyomorszajat. Vagy lehet olyan is hogy epés reflux? Igazabol ez a csipos wc zes csak tegnap volt eloszor, ma azert enyhebb volt a csipes. Viszont a hasfajas az stabil sajnos tobb honapja.
2023. máj. 23. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!