Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet az, ha fél másodpe...

Mitől lehet az, ha fél másodpercre "elájulok"? Vagy néha van vmi izomgörcsöm?

Figyelt kérdés

Eleinte csak lefekvés után jelentkezett alvás előtt, ez maradt is, ilyenkor a legerősebb, de már napközben is vannak olyan másodoercek, amikor olyanokat csinál a szervezetem hogy azt se tudom hogyan keressek erre rá a googlen, vagy hogy fogalmazzam meg.


Pl amikor megijedünk ahhoz hasonlo az egyik, a gyomor körül hirtelen izomösszehuzodás van, és érzem is az "ijedtség érzést", lassan "felold" és elmulik. Ezek egy ilyen pillanatnyi dolgok.

Vagy pl fél másodpercre vagy pillanatra mintha eszméletem veszteném az agyban érzem, mintha megütnék a fejem(ütési fájdalom nincs)csak egy pillanatnyi "agyszünet". Ha tovább tartana, kb elájulnék összeesnék, valahogy "lekapcsol az agyam". Teljesen ahhoz hasonlo mikor elalszik az ember. Azzal a pillanattal teljes egészében megegyezik. Egyfajta "tudatvesztés". Így már megesik hogy alig merek elaludni is mert ezekben a pillanatokban meg is ijedek ami észhez térít.

Aztán fenntartom ébresztgetem magam es ugy alszok el is, ha nincs meg ez a pillanat, nem veszem észre.

Egyszeruen már attol is félek hogy mikor lefekszem aludni nem elalszom hanem eszméletet vesztek el.


Annyira egyforma a kettő hogy ijesztő! Abszolut egyezik a kettő.



#masodperc alvás random
2023. máj. 27. 08:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamikor az az "ijedtség-görcs" nem a gyomromba jön hanem alhasba.egy random izomösszehúzódás egy pillanatnyi.
2023. máj. 27. 08:37
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagy biztos volt valakinek már olyan pl, mikor elalszik, hirtelen rúg egyet. Vagy azt hiszi leesik valahonnan es jön ez a reflex. Errol azt olvastam ha hirtelen zuhanunk le a mély alvási fázisba asszem REM szakasz, a szervezet ébreszt, vmi önvédelem féle.

Ilyenekhez is hasonlítanak a hirtelen izomgörcsök.

2023. máj. 27. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább vérnyomásingadozásnak, keringési zavarnak az elmondottak alapján, háziorvos, kardiologia, abpm, esetleg neurologia lesz valószínűleg a kivizsgálás iránya.
2023. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Orvosi kivizsgáláson voltál már? A Sportkórházba érdemes lenne bejeletkezned neurológiára, de előtte kérj egy beutalót a háziorvostól.
2023. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt se tudom ezzel hova menjek orvoshoz. Még a googlen se tudom mit keressek.

De akkor neurológia.

Csak tartok attol hogy ezek mindenre legyintenek ahogy szokták.

Mindig látják fiatal életerős nő, legutobb legcsőgyulladással mikor majdnem megfulladtam küldtek el, hogy biztos csak igazolásért mentem mert lógni akarok melóból meg ugye nem hall semmit a tüdőmön. Mondtam a legcsövem van begyulladva ugy kapok levegőt b+mintha szívószálon venném azt se tudom megélem e a reggelt nem a tüdőm van begyulladva nem is köhögök. Erre visszapofázott hogy orvosnak hiszem e magam.

Mikozben a légcsőgyulladásba bele is lehet halni..


Egyszeruen ezzel hogy egy pillanatokra nem vagyok észnél, random ijedtség görcseim vannak, hát nem tudom kinek mondjam.

A neurologus meg majd megnézi a térdreflext meg hogy csukott szemmel tudok e egyenesen menni..siralmas az eü:(

2023. máj. 27. 09:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint az előbb írtam, írd be a Googleba, hogy Sportkórház, neurológiai szakrendelés és ott megnézheted, hogy mi a módja a bejelentkezésnek. OTT NEM FOGNAK KIRÖHÖGNI és elküldeni, mert ott profi orvosok vannak.
2023. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 27. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen agyműködési zavar.
2023. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!