Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukotbetegek! Milyen gyakran...

Cukotbetegek! Milyen gyakran esztek édességet és mit?

Figyelt kérdés
Mertek cukros üdítőket inni? Kólát? Vagy aki cukorbeteg, az nem ehet édességet sem?

2023. máj. 30. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A mostohaapám inzulinos cukorbeteg, mértékkel eszik édessége. Neki egy kis adagtól nincs baja.
2023. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm cukorbeteg. Ehet édességet, csak számolnia kell mindent, tehát az édesség nehezen fér bele, de nem lehetetlen. Vannak cukorbetegeknek való édességek is, amiket könnyebb beilleszteni az étrendbe. De azt mondja, olyan pocsék ízük van, hogy ő inkább eszik rendes csokiból két kockát, ha nagyon megkívánja.
2023. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettes típusú cukorbeteg vagyok. Cukros üdítőket sosem iszom. Egyszerűen túl sok cukor a semmire. Mármint, pl. egy pohár coca colában van kb. 30 gramm cukor. Egyszerűen nem éri meg, hogy emiatt elcsesszem a vércukorértékemet, mert az csak egy pohár ital volt, még csak nem is sok mennyisége. Szóval nem éri meg, hogy egy pohár lötyiért felborítsam itt a dolgokat. Cukormentes üdítőket szoktam inni, de azért azzal is próbálok mértéket tartani, mert nyilván abból sem jó több liternyit bevinni, az sem valami egészséges.


Édességet pedig szoktam, de mértékkel. Alapból vannak cukormentes édességeim is, viszont azokkal is nyilván csak mértékkel, mert sajnos sok hiába cukormentes, tartalmaz búzafinomlisztet (pl. a Gullónnak sok terméke cukormentes, de búzafinomlisztes) vagy mást, aminek magas a glikémiás indexe (van olyan csoki, ami hiába cukormentes, de van benne pl. rizs, ami szintén nem jó). Szóval a legtöbb cukormentes édességekkel is csak mértékkel szabad. Illetve van, amikor eszek cukros édességet, de akkor is próbálok mértéket tartani. Pl. pár kocka Milka csoki. Nekem amúgy nincs bajom a cukormentes csokikkal ízre, viszont az tény, hogy nincs olyan nagy választék. Pl. imádom a Milka mogyorós, táblás csokiját. Ha az ember keres, akkor is, ahhoz hasonlót akkor sem fog találni cukormentesben. Szóval ez a probléma, hogy egyszerűen nincs akkora választék cukormentesből. Cukrosból itt az ilyen-olyan íz, több ezer fajta édesség, és szerencsére a cukormentesből is azért bővül a választék, de akkor is jócskán lemarad.


Illetve ami a legfontosabb, hogy amikor cukros dolgokat eszem, akkor próbálom azt rendes étkezés mellett tenni. Szóval nem csak random bevinni x cukrot a nap közepén, hanem pl. egy rendes ebéd után, ami tartalmazott elég fehérjét és zsírt is. Szóval próbálom a cukrot nem csak így éhgyomorra bevinni, hanem próbálok figyelni a makrókra, hogy azért összességében a makrók szempontjából egy kiegyensúlyozott étkezés legyen.

2023. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!