Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő után múlik el a...

Mennyi idő után múlik el a láz/fájdalom? Kedd óta rosszul vagyok, a dokim szerint vírusos mandulagyulladás, nyelni nem tudok, de mindez a 4. napra a legrosszabb.

Figyelt kérdés

Kaptam antibiotikumot arra az esetre, ha rosszabb lenne, tegnap kiváltottuk, el is kezdtem szedni. Aludni 2 órákat tudok, flectort-algopyrint kell bevennem, de az is alig hat. :( Szörnyen vagyok. Tudom, hogy nagy bajom nem lehet, de valamiért mégis nagyon pánikolok, hogy komolyabb a baj. :/


Hasonló cipőben (esetleg rosszabb állapotban) járt már valaki?



2023. jún. 3. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérjél az orvosodtòl Flector granulat vizben oldodò, a szàjban kell tartani, öblögetni, gargarizàlni, hogy jobban felszivòdjon a nyàlkahàrtyàn. 10 perc alatt hat ,jòl enyhiti vagy akàr teljesen el veszi a fàjdalmat.
2023. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek a tabletták stb kemiai vegyszerek, a gyulladás kimerült szervezet jele . Nyers friss enzimdús termesek szerves vas szelén sok facsart lé cserko retek méz kanalazás eper segít .
2023. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó nem állított igazat. A gyulladás a szervezet immunválasza, amit leggyakrabban valami kórokozó-patogén okoz, te esetedben a vírus. Abban viszont igaza volt, hogy sokat kell pihenni és gyümölcsöt, sok folyadékot fogyasztani.

Felhívom továbbá a figyelmedet kedves kérdező, hogy az antibiotikum vírusos fertőzésben nem segít, csak bakteriálisba, ettől függetlenül ha már elkezdted ne hagyd abba semmiképpen, de szedj mellé probiotikumot, hogy elkerüld az antibiotikum indukálta hasmenést.

Ajánlanám továbbá, hogyha tudsz gargalizálni, akkor mandulagyulladás esetén segíthet a TantumVerde gargalizáló folyadék illetve valami torokfertőtlenítő szopogatós cukorka pl. Mebucain.

Nyugodj meg, kellemetlen, de egy-két hét alatt elmúlik.

2023. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as: köszi a választ. rendes tőled :)


hát az a helyzet, konkrétan enni-inni sem tudok rendesen annyira fáj, meg mintha lenne rajta valami, de hát most ott teljesen bevan durranva, úgyhogy… marha rossz egy betegség, kb. sírva iszok. :D

2023. jún. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!