Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudható ,hogy rosszul...

Honnan tudható ,hogy rosszul lett beadva az inekció pl. Levegős?

Figyelt kérdés
Édesanyàmnak műtét után vérhigitó inekciót kell adni egy hónapig napi egy adagot. Ma adtam be neki elôször és még sosem csinàltam ilyet. Hasàba adtam mivel ott össze lehet neki fogni ,nincs fàjdalom meg folt stb. Azt mondta a patikus a tesómnak lassan kell beadni,de nem is olyan egyszerű így volt hogy a pumpa és a szérum között hézag volt ,hogy ne nyomjam hirtelen belé és a végén kétszer picit visszàbb húztam a pumpát ,mert nem tudtam hogy biztos minden bement persze ekkor màr végig nyomtam ugyhógy logikus,hogy màr kifogyott az inekció. Ilyenkor emiatt kerülhet belé levegő. Félek hogy baj lesz.
2023. jún. 4. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem írtak már fel olyan véralvadásgátló injekciót, amit nem szabadott légteleníteni, de minden injekció más. Olvasd el a használati utasítást. Mindig ez legyen az első.
2023. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne húzd vissza. Nyugodtan beadhatod az egészet. Ha van is benne levegő, áltában nem megy be, mert a conusban ( a fecskendő végében) marad. De ha bemenne, se tud baj lenni belőle a bőrben.

Arra viszont számíthatsz, hogy a helyén nagy kék foltok lesznek. Ez se baj, ez a saját normális hatása.

2023. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2023. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!