Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nem ültettetek be izületi...

Ha nem ültettetek be izületi protézist,akkor hány évem lehet maximum hátra?

Figyelt kérdés
Esélyes a csípőprotézis,könyök mint két könyökbe,és bal térdbe. Nem kívánok élni velük,mert számomra ez nem gyógyítás kategória.... de gondolom szövődmények megfogják rövidíteni az időm. Csak azért vagyok kíváncsi, hogy időben mindent eltudjak intézni,ha esetleg egy két év marad hátra.... biztos hülyeségnek hangzik,de az izület el tud halni,és nekrotikus folyamatok is elindulhatnak,ami a szervezerte nincs jó hatással... köszönöm ha tudtok válaszolni.

2023. jún. 5. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az, hogy nem fogsz tudni mozogni, így intézkedni sem.
2023. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon sokáig tudsz élni, ha nem fertőződnek el a felfekvéseid és lesz, aki pelenkázzon.
2023. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami mentális problémád is van? Vagy miért nem kívánsz élni a műtét lehetőségével???

Nekem van több ismerősöm is, aki csípőműtéten esett át. Egyikük előtte is aktív volt, csak nem akart örök életében fájdalom csillapítókat szedni. Utána megszűnt minden fájdalma. Másikuk nem nagyon tudott mozogni, így neki még nagyobb megváltás volt a műtét, végre újra mozoghatott rendesen.

Az esélyes meg nálad mit jelent? Jártál már orvosnál? Várólistán már rajta vagy?

2023. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromi hosszú szenvedés vár rád.
2023. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akár sok sok év is eltelhet, és azt fogod érezni egyre kevésbé bírsz mozogni, egyre nagyobbak a fájdalmak. A végén vagy olyan fájdalomcsillapítót szedsz be amitől kb. zombivá fogsz alakulni, vagy a fájdalomtól leszel kb. zombi. Amikor minden egyes mozdulat fájdalmas. És ez az állapot is akár évekit el tud tartani. Utána jön a felvekvés, felsebesedeés, kifekélyesedés (ami szintén igen fájdalmas) és aztán abba szép lassan (szintén akár hónapok után) belehalsz.
2023. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Képtelen lennék úgy élni,hogy a csontot belül megcsonkítják,és egy fémet ütnek bele,amit 15 év után cserélni kell. Inkabb a fájdalom. Voltam orvosnál. Felmerült a protézis,de elutasítottam. Nem tudok úgy tekinteni rá,mint gyógyításra. Az orvostudomány jelenleg meg csak ennyit tud.... tehát meggyógyítani nem tudják. Két könyökbe kellene,jobb csípőbe,jobb vállba,bal térdbe,és bokába is. Sajnos olyan betegséget örököltem,ami a 20as éveim végétől,szépen szétmentek. A helyzet az,hogy már nagyon erős fájdalomcsillapítókat szedek,mindenhová elektromos járművel megyek. Szereztem két hónalj mankót is,ha majd annyira bedurvul... azért reménykedem,hogy még az én életemben képesek lesznek gyógyítani az ilyen bajokat. Egyébként pedig,dombtetőn van a lakásom.... az orvos elmondta,hogy a folyamatos dombra fel,le jövés menés,előbb kilazítja a protéziseket,és pl boka protézis nem cserélhető.... ha tönkremegy,elmerevítik az izületet....csípő egyszer cserélhető.... könyök protézis egyszer sem cserélhető,és max 3 kg terhelést bír.... plusz. Ha megcsúszol,elesel... kezed teszed le esés közben reflexből,és reccs... már vehetik is ki.... szóval semmi értelme... könyökprotézis nagyon keveset bír.... boka sem túl sokat.... csípő,és térd még úgy ahogy... de esetemben hamarabb kellene cserélni őket.... lakást nem tudom eladni,mert jobbról balról cigányok laknak. Rendesek,jó szomszédok,de tènyleg.... de ha jön valaki megnézni a házat,egyből eltűnik és nem jelentkezik,mert nem akar cigányok közt lakni... aki meg esetleg még is megvenné,annyira kevés pénzt adna így érte,hogy abból csak a híd alá tudnék menni.... tehát ez a helyzet. Bármekkora is a fájdalom,ha totyogva is,de mozgok. Hiába recseg a könyököm,és kotyog már az ízületi tokban,akkor is mozgatom,a fájdalom ellenére is. Tudjátok az a baj a könyök protézissel,hogy ha beültetik...vigyázol rá... de eljön egy olyan,hogy pl járókeret kellene,vagy görbebot... azt nem bírná.... illetve egy biciklizést sem igazán,mert a kormányt fogva az ember kicsit a kezein "támaszkodik"... Egyébként... csípőprotézis van a családban.... nővéremnek... és rettenetesen megbánta... ugyan így egy férfi ismerősöm.is... egy faliubeli nő a két csípőprotézisével,járókeretre szorul,mert neki sem lett jó... ismerek jópár embert akinek van egy vagy két protézise,de sajnos a többségének nem lett jó. :/
2023. jún. 8. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!