Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mitől lehet látás...

Vajon mitől lehet látás zavarom, mi bajom lehet ?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören.

22 éve szenvedek aurás migrénben, 10 éve magas vérnyomásra gyógyszert szedek.

Többször voltam MR-en, neurológián stb, nem találtak semmit.

Az elmúlt hónapban olyan szarul éreztem már magam, szédültem, látászavarom volt, gyenge voltam, elmentem (magánban) kivizsgálásra. Volt vérvétel, kardiológia, szívultrhang, EKG, MR, neurológia, teljes szemészeti kivizsgálás.

Megint semmi érdemeleges változást nem találtak.

A látászavart nem igazán tudom leírni, állandó sajnos. Felkelek reggel, felveszem a szemüvegem és ez hülyén fog hangzani de jobban látom a szemüveggel hogy nem látok. Például a lakásból képtelen vagyok kimenni, az udvaron minden egybevan, foltokban, a fák lombjait sem tudom kivenni stb. Neurológus aztmondta szerinte ez szorongás, írt fel Rexetint. Egyenlőre nem szeretném bevenni mert nagyon sok mellékhatása van.

Nem tudom mitévő legyek, elküldtek a munkahelyemről is, de így nem is tudok másik helyen kezdeni, 0-24 rosszul látok, ha kimegyek az udvarra ott mégrosszabb, szétnézek és annyira bepánikolok a nem látástól hogy be kell menjek a lakásba ledőlni.

Egyébként ha mostanában van aurás migrénem akkor a roham után 1 hét mire összeszedem magam valamennyire, régen ez 1 nap volt maximum.

Nem tudom volt e valakinek hasonló. Munkaképtelen vagyok így, de valamiből élni kell. Szeretném élni az életem, edzeni, barátokkal lenni, bár mostanában teljesen egyedül vagyok.

Így 31 évesen kezdem feladni, nem tudom már hova forduljak.


Köszönöm szépen annak aki esetleg megosztja tapasztalatait!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!



2023. jún. 6. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni hogy a házidoki adott Frontint régebben, ha nagyon rámjön és beveszek egyet, egy nagyon picit jobb kb fél órára.
2023. jún. 6. 18:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd azt, amit a neurológus adott. Ha lesznek mellékhatások, abbahagyod, ha nem, és beválik, akkor meg rájössz, hogy pszichés a dolog, így megnyugszol és a látásod is visszaáll, a gyógyszert meg elhagyod. Jó egészséget!
2023. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia. Nekem most ugyanez a panaszom. Neked megoldódott?
2023. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi javulás sajnos. Sőt ez a gyógyszer még rosszabbá tette. Le is raktam.
2023. szept. 16. 09:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!