Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami szervi betegség állhat...

Valami szervi betegség állhat a háttérben? Voltak már valakinek hasonló tünetei?

Figyelt kérdés

Talán egy hónapja néha néha rám jön egy rosszullét, bizonytalanság érzet és mellé szédülök és hányinger is előfordult már. Fejfáj is párosul hozzá még pluszba.

Elmentem orvoshoz és csináltak :

Koponya CT, koponya és agya erek MRI vizsgálatot, voltam fül-orr gégészeten és szemészeten is. Plusz neurológus is látott, nyaki ultrahang. Negatív lett igazából minden.

Tudni kell rólam, hogy rosszul alszom, éjszaka mostanában mosdózni is felkelek egyre sűrűbben. Szomjúság érzetem is nagy, napi szinten 5 liter vizet minimum elfogyasztok… nem tudom ez soknak számít-e… Annyi információt olvasok a neten, kérdem, akár ez lehet cukorbetegség tünete? Soknak számít ez a vízfogyasztás vagy normális? Napközben is minimum 6-7x wcre járok.

Köszvényem van egyébként, Milurit gyógyszert szedek rá.

Szeretnék a végére járni, stresszes a munkám de nem tudom csak erre fogni.

Köszönöm annak aki elolvasta a problémám.



2023. jún. 9. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"napi szinten 5 liter vizet minimum elfogyasztok"


Rengeteg. Veséid hogy vannak? hogy bírják ezt a terhelést? a többiről már ne is beszéljünk.


Nem kérdés, hogy hétfőn az első dolgod legyen az orvosi rendelőbe való látogatás, és feltétlenül jelezd a dokinak, hogy napi 5 liternél tartasz..

2023. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sok folyadék, a tüneteid illenek a cukorbetegsègére. Vérképet nem néztek még nálad? De ha az normális, akkor is csináltatnék egy terheléses vizsgálatot.
2023. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a köszvény mellett gyakran előfordul a cukorbetegség. Milyen a testalkatod?
2023. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma voltam laborba. Eredmény majd csak hétfőre.
2023. jún. 9. 19:52
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen átlagos.

183 cm

79 kg

34/F

2023. jún. 9. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Semmi cukrost, semmi lisztes cuccot ne egyél-igyál amíg a dokihoz nem érsz és esélyes, hogy soron kivül kapsz beutalót, tehát nem árt ha szólsz a munkahelyeden, hogy lehet kérsz 1-2 nap szabit. Semmi nem fontos, nincs az a meló amit most magad elé tehetsz.
2023. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszerezhetsz egy otthoni vércukormérőt addig is.
2023. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ.

A labor eredményem megjött, ami eltér referencia értéktől :

Neutrofil granulocita 47%

Limfocita 42,6%

Bazofil granulocita 1,2%

Inzulin rezisztencia ( HOMA index ) 2.93

Koleszterin 7.2 mmol/L

Trigliceridek 2.31 mmol/L

LDL koleszterin 4.58 mmol/L

Kreatinkináz 403 U/L

( A labor szerint itt 172 alatt van a normál érték )


A vizeletnél minden negatív vagy normális ( fajsúly, PH, fehérje, cukor ketontestek, urobilinogén ( UBG ), billrubin, nitrit, vér ( hemoglobin ), Leukocita észteráz

A vércukromat reggel mértem, éhgyomorra : 5.0 mmol/L



Nagyvonalakban ennyi volna. Hétfőn megyek az orvoshoz.



Köszönöm mindenkinek!

2023. jún. 10. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A vércukrod rendben, de a HOMA magas és a vérzsír értékek is, ezeket kezelni kellene. Én kérnék terheléses vércukorvizsgálatot az orvostól hétfőn, ha magától nem ad. A fehérvérsejteknél nem tudom a tartományt, de lehet van valami gyulladás a szervezetedben.

Minden jót!

2023. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!