Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegek ehetnek durum...

A cukorbetegek ehetnek durum tésztát?

Figyelt kérdés

Rokonról van szó. Diabetológusnál még nem volt, jövő héten fog menni, sürgős van a beutalójára írva.


Egyelőre nem vagyunk képben a cukorbetegek étrendjével.



2023. jún. 11. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ehetnek, csak minek, mert rossz mint a bűn:D
2023. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de a mértékre akkor is figyelni kell. Amúgy én ajánlom, hogy próbálja ki a csicseriborsó vagy a lencsetésztát a rokonod. Szerintem azok is finomak, és kevesebb bennük a szénhidrát mint a rendes tésztában, de nem is csak ez, hanem a glikémiás indexük is alacsonyabb.
2023. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem terhességi cukorbetegségben lehetett, de csak úgy, hogy pl. ebédre ettem 20 g szénhidrátot a tésztával, plusz 25 grammot valamilyen zöldségből (ez irgalmatlan sok zöldség), plusz valami feltét (hús, tojás stb.)


A 2-es típusú cukorbetegség szokásos diétája hasonló, de tudtommal kevésbé szigorú. Az 1-esé, ha az illetőnek nincs inzulinrezisztenciája, lehet nagyon más.

2023. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!