Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen fajta arcfelismerési...

Milyen fajta arcfelismerési probléma ez?

Figyelt kérdés

Példa: van a szobatársam, akit megismerek, ha a szobában, közös hekyiségben van, viszont az utcán szó nélkül elmennék mellette (nem amiatt, mert nem figyelek eléggé).

Vagy másik példa: közeli ismerősömet nem ismerem fel egy képen, amin ő van. Ha esetleg másképp áll a haja vagy, felvesz egy napszemüveget, akkor is ismeretlennek hiszem.



2023. jún. 14. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is így vagyok.
2023. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha épp pont úgy néz ki, mint ahogy az emlékeidben él, ahogyan eszedbe szokott jutni, akkor megismered? Csak akkor nem, ha változik rajta valami?
2023. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Ha változik rajta valami, nem ismerem meg.

Például az egyik tanárunkkal, akivel 15 perce fejeződött be az óra, találkoztunk egy másik folyosón. A tanáron sapka volt (órán nyilván nem viselt) és én megkérdeztem a szaktársam, hogy ugye ez az a tanár, akinél az előbb voltunk. Sokadik óra volt az már vele.

2023. jún. 14. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak arcfelismeresi gondjaim. En a hazban elo tobbi embert nem nagyon ismerem fel. Ha keveset latom es nincs semmi kulonos az arcaban, vagy kulso jegyeiben akkor kb azt sem tudom ki az... de erdekes mert valakit elsore megjegyzek. De van akit a szemoldokerol, hogy hogyan all a haja, milyen szaja ilyenekrol ismerek fel. Ha nincs olyan egyedi arca akkor sok esetben nem tudo megjegyezni. Ku..rva szar mert sokszor nem tudom kik koszonnek ram. Xd
2023. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 De hisz akkor tulajdonképpen megismerted! :)

Amúgy nálam is pont ez van. Volt olyan, akit addig csak fotón láttam, de megismertem, mert egész pontosan úgy nézett ki, mint a képen. Más meg elfésüli a haját a másik irányba, és úgy már csak nézek rá, hogy ez meg ki :(

A 2. voltam.

2023. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2

Végül is igen, megismertem, csak nem kötöttem volna rá életbiztosítást. Szaktársam meg nézett, hogy mi bajom van.

A "hajelfésülős" példával szoktam azonosulni legtöbbször.

2023. jún. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!