Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » CRP: 1,43 Valóban nagyon...

CRP: 1,43 Valóban nagyon magas véreredmény?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz!

28 éves egészséges nő voltam addig amíg el nem kezdődtek a problémáim ,és már égnek áll a hajam,hogy képtelenek ki deríteni de aki szeret olvasni annak ajánlom a történetem ,mert ez hosszú lesz .. Németországba élek,volt egy mell UH-m pár hete ott nem találtak semmit. (Hónalj UH nélkül) felfogtam minden rendben oké. Aztán jelentkezett egy másik probléma. A bal hónamalját el kezdtem duzzadnak érezni. Nincs csomó semmit nem érzek,és a házi orvosom sem érzett ,aki még is kért egy vérvételt mert hozzà fordultam.. rá másnap megjött a vérvétel eredményem: CRP : 1,45 hívtak is tegnap,hogy NAGYON MAGAS A GYULLADÁS A SZEVEZETEMBEN. mondom úr isten hát mi a fene. Azon kívül hogy hullik a hajam és fáradt vagyok (gondolván mert nem rég szültem NEM SZOPTATOK) ez attól is lehet. Nem vagyok sűrűn beteg sőt nagyon ritkán,és ha beteg is vagyok semmi nyirokcsomóm nem duzzad 🙄 annyi,hogy a torkom kapar pár napja,de valljuk be,hogy melegebb van többször iszom hideg üdítőket/vizet. Más bajom az pedig fogágy betegség (paradontitis) az orvosomhoz ma be mentem AKI VIZSGÁLAT NÉLKÜL KI IRT EGY ANTIBIOTIKUMOT,mire én az asszisztenst megkérdeztem tudok-e vele beszélni mert azért jó lenne nem interneten össze vissza olvasni HOGY ILYEN TUMOR MEG OLYAN TUMOR IS JELEZHETI A GYULLADÁST A SZERVEZETBE . De mondta hogy ez lehetetlen szedjem a gyógyszert(antibiotikum) és ha további panaszom van jelentkezzek. Tényleg annyira bazi nagy gyulladás ez a mérték? Sose voltam ilyen szituációba de mivel én egy parás ember vagyok már mindent végig olvastam ..😓 valaki tudna nekem valamit mondani röntgen szem nélkül? Nem igazán volt sok vérvétel az életemben .. a házi orvosomtól most annyit tudok,hogy semennyit. Annyit tudtam ma elrendezni hogy hétfőn át néz újra a nőgyógyász mell Uh-val amihez felszólítottak ,hogy a honam alját nézze át ugyan úgy ami hozza tartozik. Hétfőn fel hívom azért a házi orvost hogy legyen szíves rám időt szánni,mert amúgy nem ismerem őt igazán teljesen új vagyok nála és én NEM BÍZOM MEG BENNE… egyébként tényleg lehet akkora szerencsétlen valaki,hogy egy ilyen vérvételből derüljön ki,hogy bármi daganat van a szervezetbe? ÉN EZT NEM HISZEM EL!!! Rengeteg oldal írja,de érdekes,vagy ha igen oda valószínűleg nagyobb értékűnek kellene lennie mint az enyém?!

Köszönöm ha elolvastad,remélem kapok valami pozitív kommentet mert nekem ez az eredmény kínai. Azt értem hogy gyulladás,na de miért nem tudok róla .. érdekes és rögtön kezelnek antibiotikummal WHAT!??? 🫤



#háziorvos #véreredmény #Duzzadthónalj #Antibiotikumoskezelés
2023. jún. 16. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A crp 5-ig normális. Nem tudom milyen gyulladásról beszéltek neked.
2023. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Komolyan ott áll a papíron egy csillag …. így van feltüntetve : CRP 1,42 és 0,50 a normal érték
2023. jún. 16. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Mg/l a mértékegység? Mert itt így van, és 0-tól 5-ig normális. 10-20 között enyhe gyulladás.
2023. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mg/dl akkor enyhe gyulladás szerinted?
2023. jún. 16. 19:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát így más, igen. Valami van az biztos. 14,2 lenne mg/l-ben. Nem nagyon magas, de egy nátha miatt is mutathat ennyit.
2023. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy le írtad egyébként h ez mennyi is igazából. Mert ehhez buta vagyok az át váltására . Faj a torkom igazából kapar .. de azt hittem hogy a hideg üdítők miatt. Mostanra kicsit gyengének érzem magam (lehet mondjuk az antibiotikum mert mikor szedtem egy másikat akkor is kicsit le húzott)
2023. jún. 16. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor ez a megfázás miatt lesz. Ne aggódj. Az orvosodnak mondhatod, hogy beteg vagy. Tudni fogja, hogy emiatt emelkedett picit a crp.
2023. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért, hogy írtál! Remélem tényleg semmi komoly,habár megnyugodtam hogy azért ez nem annyira magas mint ahogy írtad is. További szép estét neked 😊
2023. jún. 16. 21:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Neked is szép estét, és ne aggódj. Ha elmúlik a betegség, megnézetheted a crpt, biztos lejjebb megy az érték.🙂
2023. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Enyém 18


We 55

2023. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!