Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lenne ez? (oklendezes)

Mi lenne ez? (oklendezes)

Figyelt kérdés

Az egesz meg telen kezdodott. Egyszer volt hogy felebredtem, es egy kis hanyinger szeruseget ereztem. Barmi hozzaert a torkomhoz, zavarta, olyan erzes volt, mintha szaraz lenne a torkom, de ebben nem vagyok biztos. Utana ez az erzes szinte egesz telen vegigkisert, es altalaban csak reggel okozott problemat, a nap kesobbi reszeben elmult az erzes. Volt, hogy oklendzetem is miatta, de hányás soha se jött, olyan volt, mintha száraz lett volna a torkom. Utana ez egy par honapra elmult, vagy nagyon enyhult, aztan most nyaron ujra elkezdodott. A torkomon tapintasra nem erzek elvaltozast, nem faj, nyeles is siman megy. Mostanaban kicsit stresszes az eletem, es egy kicsit hipochonder is vagyok, nemtom ez kozrejatszhat-e. Meg annyi, hogy sose szerettem, ha a torkomat piszkaltak, es, hogy ez az erzes mozgasra es beszedre felerosodik, nyelesre enyhul kicsit.

Lehet ez fizikai problematol, vagy lelki okai lehetnek?


16/F



2023. jún. 23. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem stressz okozta, dettó csak oklendezes volt.


Hányni nem hánytam.


De nagyon rossz tud lenni. Aztán ahogy csökkent a stressz elmúlt ez is. De többször volt már ilyenem

2023. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm ugyan így van. Ha ideges vagy stresszes mindig öklendezik hányás nélkül. Szegény minden orvost bejárt, hál isten semmi szervi baja nincs. Pszhiés baj. Ő citromfű teát szokott ilyenkor inni és segít neki.
2023. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
es ez vmikor elmulhat? Csak mert mostmar van hogy a beszed kozben is erzem neha, es a sportolas is nehez neha.
2023. jún. 27. 13:16
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
45%
A stressz nagyon sok tünetért felelős. Az öklendezés ért is. Folyamodjál stresszkezelési technikákhoz.
2023. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta?

Nálam is van ilyen, pláne ha alvás se nagyon van. Akkor bizony már a reggelt oklendezessel kezdem.

2023. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mostanra mar sokkal jobban vagyok, csak neha jon elo szerencsere :). Neked pedig jobbulast
2023. aug. 29. 01:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet reflux, allergia és stressz is.
2023. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!