Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek rosszindulatú daganata...

Akinek rosszindulatú daganata van, annak megjön a menstruációja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövő héten megyek hematológiára mert van egy megnagyobbodott fájdalmatlan, de mozgatható nyirokcsomó elöl a nyakamon.


Néhány hónapja kis tűhegynyi piros pontok jelentek meg a karomon, meg a térdemnél egy ponton.


A nyirokcsomó már több mint 2 éve ugyanolyan állapotban van, februárban meg is ultrahangozták, de nem mertem elmenni biopsziára, most erre fogok sort keríteni de nagyon félek.

Vérképem februárban jó volt, a limfocita volt nagyon kicsivel magasabb (40-ig jó, nekem 42 volt).

Ha ez számít, sokszor voltam megfázva és begyulladt a torkom gyerekként, de még a mai napig is van ilyen hogyha pár órát a lêgkondi mellett töltök.


Alapvetően jól érzem magam, néha kicsit szúr a térdem, de ez időszakos.


Ma reggel megjött a menstruációm napra pontosan, és én úgy tudom hogy aki halálos beteg annak általában kimarad.


Szerintetek igaz ez?

Vagy lehet bármi komolyabb bajom?


2023. jún. 29. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen összefüggés.
2023. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha a vérképed jó volt, akkor valószínűleg nincs mitől tartanod. Bár nem vagyok orvos, de úgy tudom, meredek eltérések szoktak lenni a daganatosoknál, ha a vérképet nézik.

Egyébként én is félek mindentől. Szúr a mellkasom, egyből azt hiszem, hogy vagy szívrohamom lesz, vagy tüdőrákom van, vagy gégerák, stb. Aztán kiderült, hogy csak reflux.

Mindenesetre, ha nagyon aggódsz, akkor nézesd meg ismét a véred.

2023. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Sajnos megint vért fognak venni, ha elmegyek vizsgálatra és rettegek az eredménytől, meg egyáltalán attól hogy meggyógyulok-e ha van bármi komolyabb bajom.

2023. jún. 29. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám mindig azt mondta, hogy az egészségügyileg leg aggodalmaskodóbb emberek mindig a legegészségesebbek ;) sok sikert!
2023. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megnagyobbodott nyirokcsomó utalhat rosszindulatú daganatra, de nem feltétlenül az. Majd a biopsziából kiderül. A többi "tünet" amit leírtál lényegtelen. (Nyilván mindnek megvan a maga oka, de a "rákos vagy-e" kérdést nem segítenek eldöntetni.)


A menstruáció több okból is elmaradhat (a nyilvánvalón kívül), például ha gyógyszerrel beleszólunk a hormonális szabályozásába (vagy egy hormontermelő daganat teszi ugyanezt) vagy ha a szervezet annyira rossz állapotban van, hogy képtelen lenne egy terhességet kihordani és inkább a túlélésre akar összpontosítani. Anorexiásoknál például ez utóbbi a menstruáció elmaradásának az oka. Igen, a rák is tud ilyet okozni (de nem feltétlenül teszi), de az más sokkal nyilvánvalóbb tünetekkel is jár (erős fogyás, erőtlenség, kimerültség, fájdalmak, stb).

2023. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)


Kedves utolsó, igazából szoktam érezni hogy fáradt, kimerült vagyok, de szerintem amiatt mert elég keveset alszom, néha iszogatok és másnaposan kelek fel, emellett sokat is dolgozom.


Jaa és a nyirokcsomó 2-3 éve meg van nagyobbodva, ha valami nyirokrendazeri vagy vérképző daganat lenne, akkor már nem élnék nem?

2023. jún. 29. 19:09
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nem szedek fogamzásgátlót, évekig úgy voltunk együtt a párommal hogy sehogy se védekeztünk (megszakításos volt), de sose lettem terhes.


Utóbbi 1 évben használunk gumit, mert volt párszor hogy késett 1-2 napot és nagyon beparáztam, de mindig megjött végül. De még nagyon fiatalok vagyunk (én 21, Ő 24) és egy jó darabig nem szeretnénk gyereket vállani.

2023. jún. 29. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már 2-3 éve úgy van, akkor valószínűleg nem rosszindulatú daganat az oka. Ennyi idő alatt annak már kellett volna más tünetet is produkálnia.


"szoktam érezni hogy fáradt, kimerült vagyok"


Erre a mondat második felében kifejtett életmódod jobb magyarázat, mint a végstádiumú rák. Amit a kóros kimerültségről írtam, általában már csak a nagyon előrehaladott esetekben jelentkezik. Persze ha valaki rákos és kap kemót, akkor a gyógyszerek is okozhatnak étvágytalanságot, levertséget, fáradtságot a rák stádiumától függetlenül. De a rák önmagában ezt már csak akkor csinálja, amikor nagy a primer tumor vagy vannak áttétek. De akkor se feltétlenül.


De én nem vagyok orvos, csak kicsit jobban értek hozzá mint az átlag. Ha biztosat akarsz tudni, menj el biopsziára és kérdezz meg egy orvost. Persze csak ha találsz olyat aki nem tudja le annyival hogy "tessék megnyugodni, jóindulatú/nem is daganat, viszlát".

2023. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Próbálok pozitívan állni ehhez az egészhez, csak az a baj hogy ugye ezek a bőrtünetek (apró tűszúrásnyi bevérzések, plusz enyhe térdfájdalom, olyan mintha "nehéz" lenne a térdem), ezek vérszegénységre, vagy valami hematológiai betegségre utalnak.


Ha mégis kiderül, hogy rákos vagyok (leukémia, vagy limfóma), teljesen össze fogok törni, nagyon félek a kemo mellékhatásaitól, főleg a hányástól (emetofóbiám van és gyerekkorom óta nem hánytam).

2023. jún. 29. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!