Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha apai ágról a legtöbben...

Ha apai ágról a legtöbben rákban hunytak el, valószínű én is esélyes vagyok..?

Figyelt kérdés

Apum rákban halt meg, papa is és így tovább. Sokan hunytak el a családból rák miatt. Anyai ágról a mama hunyt el abban.


Nekem is nagy a kockázat genetikai öröklődés miatt? Nem szoktam sokat rágódni ezen de most kicsit rajtavagyok...



2023. júl. 1. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nagyobb a kockázat az átlagosnál, ez már családi halmozódás. Lehet nem ártana egy genetikai vizsgálatot kérned, ez biztosabban ki tudja mutatni mekkora az esély rá.
2023. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

Nyilván nagyobb az esélye, de ez a rák pontos típusától is függ.

Illetve azt sem tudni hogy hány évesen hunytak el. Mert 75-80 évesen valaki rákos lesz...hát istenem valamibe meg is kell halni, de ezt az infót nem közölted. Az biztos hogy mindenki meg hal, ez alól te sem vagy kivétel. A lényeg hogy használd ki az időd amíg itt vagy. A lehetőségeidhez képest próbálj egészségesen élni. És ha szeretsz valakit akkor ne habozz lépéseket tenni felé és ne lebegtesd. Én elkövettem ezt a hibát, amikor lett volna lehetőségem arra hogy vele legyek akkor csak lebegtettem meg otthagytam. Aztán mire rájöttem hogy ő kell nekem addigra beteg lett és egy év alatt elvitte a gyomorrák. Sajnos kevés esélyt látok rá hogy valaha ilyen nővel hoz össze a sors, de azt biztosan tudom hogy őt már nem fogom hazugságban tartani. Az elment párom utolsó kívánsága is az volt hogy azt akarja legyek boldog.

2023. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ma már a legtöbb rosszindulatú daganatot tudják gyógyítani.

Engem 17 éve műtöttek, gyógyszereztek majd egy évig, azóta minden negatív.

2023. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik örökletes.
2023. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyai ágon mindenki vastagbélrákos lesz. Mindenki ugyanazon a helyen kap rákot. Talán 5 vagy 6 ember kapott sorozatban rákot egymás után. Most a legutóbbi az anyukám...
2023. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a gének öröklődnek, hanem sokszor az életmódot is az elődeinkről másoljuk. De ezt tudjuk változtatni, ha hibás.
2023. júl. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Kimerítettek minden infót amit tudnom kell! :) Sajnos igazán stresszes, idegeskedő fajta vagyok ami nem kedvez ezek szerint. Édesapám 55 évesen hunyt el rákban, nagyfater idősebben. Többi családtagot nem tudom hány éves korban...


Azt hiszem van már egy ok hogy visszavegyem a stresszelést majdnem nullára. Szeretnék életben maradni még, 30 éves vagyok. :) Sajnos mozgásszegény életmódot élek, ezen is változtatnom kell. Skinnyfatnek számitok ( vékony de mégis zsíros mert több a zsir rajtam mint az izom) olyan mintha elhízott lennék hiába jó a súlyom a magassághoz meg BMI-hez képest. Dohányozni, alkoholizálni nem szoktam és sosem csináltam.

2023. júl. 2. 08:08
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyél jó sok zöldséget, gyümölcsöt. Kevés disznót, marhát.
2023. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát ha mindenkinél ugyan ott vagy ugyan olyan rák volt lehetséges hogy öröklődő…

De mostmár kb több aki rákban hal meg mint kai öregen

2023. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!