Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomás gyógyszer elhagyása?

Vérnyomás gyógyszer elhagyása?

Figyelt kérdés

23/N

A covid oltás után pár nappal azonnal magas vérnyomással kerültem az ügyeletre, előtte nem voltak ilyen problémáim. Mivel állandóan 160/100 körül volt,a pulzusom 120-135 így vérnyomás csökkentőt kezdtem el szedni, amitől számos egészségügyi problémám lett,annak ellenére is,hogy többször kaptam más fajta gyógyszert ezek miatt, így úgy döntöttem abbahagyom 2 év után a szedését. Már egy hete nem szedem, és a vérnyomásom mindig 120/85, a pulzusom 90 körül van, nem megy feljebb,nem vagyok rosszul.

Szerintetek ez azt jelenti,megjavult végre? Elhagyhatom teljesen a gyógyszert?

(Mellette edzem is,magnéziumot és fokhagymakapszulát szedek,ami természetes vérnyomás csökkentő).

Az orvosom hallani sem akar az elhagyásról,de nem vagyok hajlandó plusz problémákkal küzdeni egy gyógyszer miatt,ha egyszer már nincsen rá szükségem.



2023. júl. 2. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Ezt nem lehet abba hagyni már.Az orvos jobban tudja.
2023. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

#1 azert ne keverjuk a COVID miatti ideiglenes vernyomasnovekedes egy 'normal', elsodleges hypertoniaval.


@Kerdezo: merd a vernyomasodat minden nap reggel es este egy honapig. Ha ezalatt nem tapasztalsz a 125/85-nel jelentosen magasabb erteket, menj masik orvoshoz es kerj tole velemenyt.


Mondjuk a pulzusod kisse magas, arra azert rakerdezhetnel.

2023. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

2.

Milyen covid? Elolvastad te a kérdést?

2023. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendszeres mérés eredményei nem adnak okot gyógyszer szedésére, akkor óvatosan elhagyhatod, de a rendszeres (napi szintű) vérnyomás ellenőrzést nem. Bizonyos gyógyszerek kiürülése lehet lassú és a gyógyszer elhagyása együtt járhat a vérnyomás értékek lassú emelkedésével. Mivel az orvos alapvetően a gyógyszergyári ajánlások alapján javasolta az adott dózist, ezért feltehetően nem került sor személyre szabott adagolás "bejátszására". A magas pulzus lehet veleszületett egyéni sajátosság is.
2023. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Justinianus ***** válasza:
53%

Nekem 10 évvel ezelőtt EGY vérnyomásmérés után jelentette ki az orvosom, hogy vérnyomáscsökkentőt kell szednem.

(Tízévente egyszer megyek hozzá jogosítványt hosszabbítani, ez is egy ilyen eset volt.)

Kissé elcsukló hangon kérdeztem meg tőle - minthogy 30 éve nem fogyasztottam semmilyen gyógyszert, valószínűleg jelentős mértékben csökkentve a magyar lakosság gyógyszerfogyasztási átlagát - hogy meddig kell majd szednem?

Mondta, hogy amíg élek.

Na akkor gondoltam, hogy ez közelebb áll a sarlatánsághoz, mint az orvostudományhoz, bár én is utálom, ha azt mondják, hogy minden jogász hülye, de azért némi igazság van benne...

2023. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 scamdemic ***** válasza:
69%
A fehérköpenyes atyaúristenek többsége a gyógyszeripar ügynöke. Kevés az igazán megbízható belőlük.
2023. júl. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Gonosz orvos nem akarja, hogy tönkremenjen a koszoruered és a keringésed..


Amúgy imádom ezeket a covid oltasra fogó betegsegkozpontu egyedeket.


Covid oltás előtt az egész ország makk egészséges volt.. xD nyilván az oltás az oka mindennek.. jejj

2023. júl. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: 3 szakorvos véleménye volt,hogy a Covid oltás miatt keletkezett nálam hipertónia. Mellesleg megjegyzem,nem én voltam az egyetlen ilyen problémákkal,csak az én kivizsgálásom napján akik várakoztunk 6-an a teremben,mindegyikőnk ugyanazzal jött: eddig egyszer sem előforduló magas vérnyomás,oltás után pedig folyamatos rosszullétek,szapora pulzus.

Szintén az orvosok is kihangsúlyozták már akkor,hogy rengeteg az oltás utáni szívbeteg/vérnyomásos betegük.

Így évekkel a Covid után pedig már kivizsgálták és bebizonyították,hogy az oltás mellékhatásaként sok embernél szívizomgyulladást illetve vérnyomás problémákat okozott. Keress rá nyugodtan a neten,ha már ilyen kis okos vagy.

2023. júl. 3. 02:40
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként többiek köszönöm az értelmes válaszokat,mindenképp mérem a vérnyomásom minden nap többször is, nyilván ha bármi változás lesz rossz irányba,akkor folytatom a csökkentő szedését,de egyelőre minden oké.

Igen a 90-es pulzus magasnak tűnhet,de sajnos nekem a csökkentő sem vitte nagyon 85-nél lejjebb. Nem tudom ez okot adhat e aggodalomra,lehet érdemes lenne egy kardiológussal megnézetnem. A belgyógyásznak hiába szoktam mondani,hogy a pulzusom magas, azt mondta szedjek be a béta blokkolóból akár napi 200mg-ot is,és majd leviszi,mert szerinte is inkább a 70-es pulzus lenne a normális.

(Megjegyzem bevehettem akármekkora adagot,a pulzusom sosem ment le).

2023. júl. 3. 02:46
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
2021-ben, mint minden évben, diagnosztizáltak a világon kb 20 millió új magas vérnyomásos beteget. Ennek 30%-a oltott volt, 70 nem. Ebből sikerült levonni ezt a magvas következtetést?
2023. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!