Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyereknél cukorbetegség...lehe...

Gyereknél cukorbetegség...lehetséges hogy a szülők hozták elő?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm házaspár akinek 10 éves a gyereke és 8 éve cukorbeteg. Azt tudni kell, hogy sose volt pénzük rendesen, viszont volt egy diabéteszes gyerek ismerősük és tudták mivel jár "anyagilag" a gyerek. Én úgy tudom, hogy soha semmi baja nem volt a gyereknek, de mégis be vitte ilyen vizsgálatokra, ahol kiderül, hogy cukros-e vagy nem. Tudom, hogy minden vizsgálat előtt édeset adott neki vagy ami megdobja a cukrát. Aztán beültettek neki a combjába valami érzékelőt, ami jelzi, ha rossz a cukra és adagolja az inzulint neki.

Ami nekem furcsa, hogy elég sokat vagyunk egymásnál és látom a kajákat. Mikor hozzánk jön akkor egy szatyor édesség, fagyi, sültkrumplival jön. Otthon szintén sosincs egészséges kaja csak mind ilyen ami gyorsan megemli a cukrát. És fél -vagy óránként eszik, de iszonyat mennyiségű édeset. A lekvárt magába eszi, fagyi, pudding...közben meg iszonyatosan vékony amúgy.

Sokszor elszórta magát az anyuka, hogy így legalább nem kell mennie dolgozni, mert 200 felett kap a gyerekre. Mindig mondja, hogy legalább sok minden ingyen van, meg rengeteg utazáson vesznek részt, mert ingyen van az ilyen diabetikus gyerekeknek meg családjának.

Szóval én nem értek hozzá, de egy időskori családtagom van aki cukros, de nem szúrja magát. Viszont ő bem eszik édességet vagy csak fekete csokit...

Tudom hogy nem eshet le a cukra és azért kell ennie, de kb óránként sültkrumplit, fagyit, pudding, rendes csokit...még egy almát vagy banánt nem láttam a kezébe.

Mindig az a sztori jutt eszembe, mikor az anyuka megbetegíti a lányát...náluk is kb ez az érzésem...de nem értek hozzá


2023. júl. 3. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha a diagnózis a cukorbetegség, akkor cukorbeteg is és nem az anyuka/apuka miatt.

Viszont az szomorú, hogy ennyire elhanyagolják, nem is értem, hogy nem lett még rosszul a gyerek.

2023. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 évesen diagnosztizálták nála, akkor nem a szülők tehetnek róla. Viszont akkor inzulint kell ezek szerint kapnia. Ha igaz ez, és tényleg ilyenekkel etetik, akkor szegény gyerek nem lesz hosszú életű.
2023. júl. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsit hihetetlenül hangzik, amit írsz, ha valóban így táplálkozik, ketoacidozist kellett volna mar kapnia.
2023. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is hihetetlen az egész, ezért kérdezem. Mielőtt eszik valami édeset beadagolja az egységet, aztán tömi befele a lekvárt pl. Aztán fél óra múlva jön, hogy éhes. Én azt gondoltam, hogy az ilyen gyerekeknél nagyon kell figyelni és egészségesen étkezni, nem sültkrumplival meg hamburgerer etetni
2023. júl. 3. 10:40
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megfelelően van adagolva az inzulin, ehet szinte bármit.
2023. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Ez nem igaz. Szigorúan számolni kellene a ch-t, főleg egy 1-es típusú inzulinnal kezelt cukorbetegnek.
2023. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a gyerek normális mennyiségű étel mellett is "iszonyatosan vékony", utal arra, hogy hosszabb ideje nem tudja felvenni a szervezete a szénhidrátot, gyakorlatilag éhezik és konstans hiperglikémia/ketoacidózis állhat fenn. Ha sokat eszik és ehhez mérten kapja az inzulint, akkor inkább a túlzott növekedés szokott lenni széltében-hosszában.

Amúgy a diabéteszes gyerekek is ehetnek sültkrumplit :)

2023. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!