Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki agyvérzést kap és kómába...

Aki agyvérzést kap és kómába kerül az érez fájdalmat?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyanyám agyvérzést kapott, kómába esett. A kisagyában történt. Érez fájdalmat? Annyira sajnálom és nem tudom felfogni, egyik nap még semmi baja és másik nap meg tudattalanul egy mentőbe tuszkolják és ott fekszik élettelenül egy szobában. Vajon szenved? Az a legnagyobb félelmem, hogy tudja, hogy hol van és belül fél és sír. Annyira remélem a csodát.

2023. júl. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg tapasztalnak a külvilágból dolgokat, de nem úgy, mint éberen. Kb. Ahhoz hasonló, mint amikor alszol, és elmegy a ház előtt a familyfrost. Az álmodban valami fagyis dolog, csilingelő hang benne lesz, de nem úgy érzékeled, mintha fent lennél.


Nem érez fájdalmat, nincs öntudatánál.

2023. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2023. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb tényező itt az idő.A baj bekövetkezétől mennyi idő telik el,amig kórházba kerül.Az orvosi beavatkozásnak kb 5 órán belül meg kell történni.Most jön a de,híába kerül olyan kórházba ahol nincs megfelelő tudásu orvos,műszerezettség.Fel vállalja e az orvos,hogy olyan kórházba küldi mentőautóval vagy repülővel,ahol valódi szakellátás van.Az én esetemben hiába értünk időben a kórházba,egy sztrók központba,ha nem müködik tökéletes szakellátás.Csak egy olyan,mint a rehab.

A gyors vizsgálat után azt közölték velem is,"sajnos maga itt hamarosan meg fog halni".Nem tudunk segiteni.Szeremcsémre 1 másik kórházból ide vezényelt dr nő volt az ügyeletes .Kérdezte vállalom e másik kórházba való mentővel való át szálitásom,ami 160 km volt.Mit tehettem volna más?

Tél volt és éjszaka .Majd csak ez után lépett kapcsoltba a másik kórházzal.Nagyon rendesek voltak.Küldjék a beteget,műtétre felkészítve .

Nem éreztem én semmit,de már nem is láttam,csak keveset torzultan.

A legsúlyosabb sztrókom volt,agytörzsi.1.40 órás volt a műtét.

Nem volt altatás ,érzéstelenités sem .

A vér rögöket kiszivattyúzták.Ér tágitót ültettekbe .

5 hónap útán cserélték.

Nem lehet ezt kivédeni,pillanatok alatt jön a baj.

Nekem ez a 3. volt,az első tünet után tudtam hogy nagy a baj.

A sztrók osztályon senki sem panaszkodott,hogy nagy fájdalmai lennének.

2023. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!