Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki fájdalom, karzsibbadás...

Nyaki fájdalom, karzsibbadás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi egy évben nagyon elkezdett fájni a nyakam munka után, ülő munkát végzek. Rendszeresen zsibbadnam az ujjaim és minden este cseng a fülem. Sajnos rossz a tartásom, és noha csak 28 éves vagyok, sérvre gyanakodtam. Voltam reumatológusnál, aki annyit mondott, tornázzak otthon és szedjek milgammát, de nem kért ultrahangot, mr-t, semmit, gyakorlatilag meg sem vizsgált. Szerintetek mit lenne érdemes tennem? Az oldaltáskám lecseréltem hátizsákra, de rossz a székünk a munkahelyen, persze újat nem adnak, és egy rossz heverőn alszom, de az pedig albérletben van. Valamelyik nap már inkább a földön aludtam, annyira fájt. Milgammát szedek. Aki küzdött hasonló problémával, adna tippeket, tanácsot, mit csináljak? Nyilván a magánrendelés lenne a legjobb, de azt hallottam, ha elmegyek magán, akkor kezelést is csak magán tudnának kiírni, többszázezrem pedig nincs. 28L

2023. júl. 17. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szèkbe ilyen derékkímélő párnát tudsz esetleg venni, otthonra meg anatómiai párnát alváshoz. Amúgy gyógytorna, úszás is kellene.
2023. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nyaki gerinc problémát jelez.Ezt jelzi a fül is .

Drágák a vizsgálatok,igyekeznek le pattintani a beteget.

A drága injekciót sem írják fel. Fizikó terápiára küldhetnének elektromos kezelésre .Gyógykenőccsel bedörzsölni.Nyaki gyógytornát csinálni.

2023. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Viszont semmi sem használ hosszútávon, csak az életmódváltás. Azt pedig semmilyen egészségügyi intézmény nem oldja meg helyetted.

Még kialakult sérv esetén is utolsó opció a műtét.

Induljunk ki abból, hogy a reumatológus érti a dolgát. Ez nem attól függ, tb finanszirozott helyen dolgozik vagy magánrendelésen. (Mivel ugyanazok mennek dolgozni a magánklinikákra, akik főmunkaidőben meg állami kórházakban rendelnek.)

Vagyis, bízzunk benne, ha komolynak ítélte volna a problémát, továbbküld vizsgálatokra.


Lehetne mondsni, hogya munkahely kötelessége a megfelelő ergonomiai székek beszerzése, de sajnos tudjuk, hogy ez nem igy működik. Vagyis, magadon kell segítened. Gerincpárna beszerzése, feneked alá/hátad mögé, a székmagasság megfelelő beállítása, ha ez nem lehetséges, a monitor megemelése, akár könyvekkel vagy dobozokkal, a helyes testtartás begyakorlása, és torna, rendszeresen végezve. Kulcsszó a rendszeresség! Akár a neten kereshetsz nyaki tornagyakorlatokat, sok ilyen van fent.

Ágy: ha nem tudsz újat venni, vegyél memóriahabos fedőmatracot. Ha az a baj, hogy göcsörtös, lehet egy deszkát tenni a matrac alá. Ha nem lehet, mert pl. ágyneműtartós, tégy deszkát az ágyra, és arra vegyél szivacsmatracot. Tehetnéd a földre is, de így akkor nem kell a földön aludnod.

Nagyon nem mindegy a párna magassága, tömörsége sem. Kísérletezd ki, szerezd be a számodra megfelelő párnát.

Számtalan dolgot tehetsz, kis fantázia kell hozzá.

Rossz? hír, hogy a legtöbb rajtad múlik, a kezelések csak ideig-óráig segítenének.

dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!