Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Házilag megállapítani, hogy...

Házilag megállapítani, hogy az aranyér vérzik-e?

Figyelt kérdés

Kicsit fura kérdés, de no... Szóval: Van diagnosztizált vastagbélgyulladádom, illetve aranyerem is. A napokban véres kezd lenni a széklete, de nagyon nem mindegy, hogy "csak" az aranyér vagy esetleg a bélgyulladás köszön vissza.

Ha minden székelésnél vérfoltos az eredmény, akkor ha mondjuk WC papírral felnyúlok picit tisztább állapotban, akkor véresnek kellene lennie, ha lent, az aranyértől van?


2023. júl. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha faj es a papir is veres akkor inkabb aranyer. Ha inkabb a hasad faj es csak a szeklet veres, akkor lehet feljebb van a baj.
2023. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor nekem vérzett az aranyerem, akkor fájt is ott és viszketett is. Aranyér kúp és kenőcs aztán max egy hét elteltével elmulasztotta, gondolom a bélgyulladás miatti vérzésen nem segítene. Jobbulást!
2023. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el proktológushoz, az a tuti. Abból tudja már, hogy felnyúl egy picikét és érzékeny.

Az a baj, az se játszik, hogy a papír olyan e vagy a széklet, mert ha belső aranyér/fissura, az a papírt nem keni össze.

Nekem mikor volt egy kis gyulladás a fenekemben, akkor csak a székleten volt hébe hóba, de úgy magyarázta a proktológus, hogy ha friss, piros és kevés a vérzés rajt a felszínen, az valószínű végbél. Hajszálrepedés, sérülés, aranyér, fissura, cryptitis, stb.

Na a sok, vagy zaccos az nem végbél eredetű feltehetőleg.

Legjobb elmenni vele, én nem bántam meg, mert iszonyú parában voltam, amíg nem mentem vele.

2023. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!