Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esélyem az 1-es...

Mennyi az esélyem az 1-es típusú cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Tudom, ez hülyén fog hangzani.

Nyugi, nem akarok ártani magamnak, meg semmi. 😄 Szóval nagypapám 2-es típusú cukorbeteg volt, már nem él. Tehát van genetika benne. Én kamasz vagyok. Bár igaz, kisebb korban valószínűbb, hogy kialakul. De ha tudjátok, Csillsz (magyar YouTuber) is 1-es típusú cukorbeteg és huszonéves korában alakult ki. Azaz van esélyem attól rá, nem? Mi még az a tényező, ami elősegíti a diabétesz kialakulását?


2023. júl. 27. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Hogy ha Csillsz cukorbeteg, akkor te is az vagy e? Pontosan miből gondolod még, hogy az lehetsz? Az, hogy a papád 2-es típusú cukorbeteg volt, nem nagyon jelent semmit, elég sok embernek van idős korára gondja a cukrával.
2023. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2-es sokkal-sokkal gyakoribb, mint az 1-es. Pláne sokkal-sokkal-sokkal ritkábban alakul ki 1-es felnőtt korban. Szóval, bár nem zárható ki, nagyon kicsi az esélye, hogy 1-es típusú cukorbetegséged lesz.
2023. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apám 26 évesen lett 1-es tipusú, én 19 évesen.

Előttünk senki sem volt az a családban.

2023. aug. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nagymamám 2-es tipusú cukorbeteg, én 11 éves korom óta 1-es. A családban nagyon sokan vagyunk de egyedül én és mamám vagyunk cukrosak.

Van ismerősöm akinek az apja 1-es típusú, mégsem lett egyik gyereke sem cukros.

2023. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!