Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van ez?? Ez valami vírus?

Mitől van ez?? Ez valami vírus?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Tegnap délután nem éreztem jól magam, fájt a fejem, folyt az orrom, hányingerem volt és hőemelkedésérzésem, megmértem a lázam de csak 36,6 volt.



Ma úgy keltem hogy már jobban voltam, el is mentem dolgozni délelőtt. Munka közben is kicsit rosszul voltam de abszolút bírható volt, utána el is múlt.

Majd mire lefeküdtem pihenni egy kicsit munka után, ugyanezek a tünetek újra előjöttek. Most is mértem lázat de semmi, 36,6-36,8. Pedig “melegnek” érzem magam.

Ittam teát, vettem be vitamint, feküdtem.


Mi lehet ez? Mivel tudnám elmulasztani?



2023. júl. 28. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Valòszinû egy kis megfàzàs. Mivel nincs làzad,nem komoly a baj. Citromos teàt igyàl mézzel, mindjàrt jobban fogod érezni magadat.
2023. júl. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:

Ez a mellékvese kifáradásának tipikus tünete. Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek. Csapatban működnek a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel. Ha kifáradnak csúnya dolgokra képesek.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt. Nézzük, hogyan is jutottál el a “mellékvese fáradtságig”?

Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!

A harmadik hozzájáruló szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt. Márpedig a mai nyugati típusú táplálkozás és étrend minden, csak nem egészségbarát.

2023. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!