Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok, nincs étvágyam,...

Beteg vagyok, nincs étvágyam, mit egyek?

Figyelt kérdés
Már harmadik napja beteg vagyok, köhögök, fáj a torkom és kb semmi étvágyam nincs. Egyedül ami csúszik az a mézes tea, Győri édes keksz és a csokis zabkása. Nagyon rossz, ha napokig ezt eszek? Mit próbáljak enni, ami még betegen jól eshet vagy legalábbis könnyen lecsúszik?
2023. aug. 7. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
A betegség az pont ilyen. Semmi bajod nem lesz, ha a gyógyulásig csak ezt eszed. Esetleg almával vagy más könnyű gyümölccsel próbálkozz a rost miatt, pl. görögdinnye, őszibarack, de esetleg a banán is jól eshet. Tablettával is vigyél be vitamint. Még vajas főtt krumplit szoktak betegnek adni, szerintem a sárgarépa is kímélő. Még szóbajön a csirkehúsleves, később a hús is belőle. Ha nincs, aki megfőzze, akkor zacskós grízgaluskaleves is jó.
2023. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
73%

Ha fáj a torkom nekem általában a meleg levesek vagy főzelékek szoktak jól esni, ezek könnyebben csúsznak.

Nyilván nem lesz komoly bajod abból ha pár napig csak zabkását és kekszel eszel, de érdemes próbálkozni pl húslevessel, ha nem is feltétlen tudsz még egy tányérnyit megenni belőle lassan kanalazz belőle annyit amennyi jól esik.

2023. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Egyél leveseket, gyümölcs leves, húsleves, tejbegríz, dinnye, őszibarack.
2023. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!