Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hasi ultrahang ki tudja...

A hasi ultrahang ki tudja mutatni az epe pangást???

Figyelt kérdés

Régóta viszket a tenyerem van hogy a talpam is antihisztamint szedek..az jó rá.. most várandós vagyok ès aggaszt hogy akkor az orvosok nem jöttek rá arra hogy ez mi lehet nekem.. Most terhesen kicsit megijedtem és elkezdett ez nagyon érdekelni engem! Nem tudom mennyire számít az, hogy a totál bilirubin szintem a vérben alacsony, pàr hete még normál volt. A máj értékek jók. Sajnos az epe érték nem szerepelt a vèrképemen. Más tünetem nem volt még a tenyér és talpviszketésen kívül ..se sárgaság se epefájdalom. Vajon hova forduljak ezzel ..tanacstalan vagyok


Köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 10. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. De ha terhesség előtt is viszketett, akkor nem túl valószínű a terhességi epepangás….pláne, hogy az harmadik trimeszterben szokott kezdődni.

De elmész a synlabba és nézetsz egy epesav szintet, kb 8 ezer forint, nem egy kibírhatatlan összeg.

2023. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézetem.
2023. aug. 10. 12:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Vissza kerestem egy éves leletemet az eesszt.-n. Ott minden rendben volt az epémmel az ultrahangon.. meg az összes szervemmel. Minden negativ volt. Akkor epe nem lehet az okozja a tenyér es talp viszketesnek??? De megyek vérvételre is.
2023. aug. 10. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom hogy mi van ha alapol volt mar epe pangasom? Es azert viszket a tenyerem talpam mar 2 eve?
2023. aug. 10. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát annak azért más tünete is lenne. Meg ugyan mitől lenne epepangásod? Az jellezően krónikus alkoholfogyasztás, hepatitis vagy genetikai beteség következménye, ha nem terhességhez társul.

És nem a viszketés az egyetlen tünete. És pláne nem szűnne a viszketés antihisztaminra...

2023. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Epepangásod lenne kegyetlenül fájna a hasad, és pont hogy nem alacsony hanem magas lenne a bilirubin szinted. Emészteni sem tudnál.
2023. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a pangás akkor alakul ki,amikor elindul egy kő és elzárja az epevezetéket ami így nem tud ürülni ezért nyilván kimutatja,viszont ilyenkor nem feltétlen kell ultrahang,ugyanis besárgulnál a magasbilirubin szinttől a véredben.
2023. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!