Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy autista emberről élete...

Egy autista emberről élete végéig gondoskodni kell valakinek!?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy asperger-szindrómásról is!?

2023. aug. 11. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Attól függ mennyire súlyos. én Aspergeres vagyok és nagyjábol ellátom magam, rendelek kaját mert nem főzök stb meg utánanézek hogy kell kezelni egy mosógépet vagy megkérdezek másokat ha valamiben "bénázom" ahogy mások hívják, de egyébként nem, igaz számolni nem tudok, ez okoz némi nehézséget, de megoldom másképp az élet dolgait, vásárlást ilyesmit, két ismerősöm is Aspergeres és önálló teljes életet élnek. Csak a furcsaságaik miatt néznek rájuk szokatlanul meg tesznek megjegyzéseket rájuk.
2023. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hosszúhajú ***** válasza:
98%
hatalmas fokozatok vannak autisták között. én 47 évesen diploma nyelvvizsga és önálló élet, 20 év egyedül-lakás után tudtam meg hogy az vagyok.ezek a magasan funkcionáló autisták. mi semmi ilyenre ne szorulunk. ismerősöm gyereke is autista de ő súlyos. beszélni se tud, egy otthonban él.
2023. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%
egyébként greta thunberg, susan boyle, antony hopkins... szintén autisták és világkarriert futottak be, nemhogy gondoskodni kellett róluk.
2023. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
És az önellátó autisták miért kell kapjanak anyagi támogatást,ha tudnak dolgozni?
2023. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
4. nem tudom kapnak e anyagi támogatást akik tudnak dolgozni. ugyanis külön orvos szakértői vizsgálat előz meg mindent. ha jár támogatás akkor pedig nem lehet csak úgy dolgozni, mert vagy csak rehabilitáltak való munkát lehet vállalni, vagy azt is csak 3 hónapig - nem tudom, engem 2 hét után szoktak kirúgni, ( meg egyébként is én személyiségzavarral vagyok támogatott ) addig még nem jutottam el... szóval nem teljesen ismerem a rendszert de ha megkapod a fogyatékossági státuszt - annak számít - akkor nem vállalhatsz normál munkát. marhára remélem, hogy aki tud dolgozni az nem kap.
2023. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Autista vagyok. Mindent megtudok csinálni, amit ti. Nem kéne minket kollektívan lenézni
2023. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hatalmas, széles spektrum.

Rólam nem kell gondoskodni.

Érettségim van,nyelvvizsgám,szakmát szereztem,jelenleg végzős vagyok egyetemen.

Az "igazi" munka világától félek,de biztosan azt is meg fogom tudni oldani.

Nem kell rólam senkinek se gondoskodnia.

2023. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!