Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktáztabletta?

Laktáztabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Kb 2-3 éve vettem észre, hogy a tejes dolgok után nem érzem jól magam, nagyon durván felpuffadok és néha hasmenésem, illetve néha székrekedésem van. Elkezdtem laktózmentes diétát tartani, nagyon odafigyelek rá, néha- néha becsúszik egy egy tejes dolog, de már kezdem megtanulni mi az ami belefér és mi az ami nem. Emellett laktáz tablettát is szedek néha, hogyha megkívánok valami olyat.Voltam egy genetikai laktóz vizsgálaton, ami negatív lett, szóval tanácstalan vagyok. Sok laktózérzékeny ismerősöm legfőbb tünetként a hasmenést mondja, azonban nekem a puffadás erősebb, hasmenés nagyon néha jelentkezik. Ez is egy “normális” tünet, ami érzékenységre utalhat, vagy mindenképp meg kell lennie a hasmenéses panaszoknak is? Illetve lehet valami bajom ha laktózmentes étrendet tartok és tablettát szedek, hogyha kiderülne hogy mégsem vagyok érzékeny?

Elnézést, ha kicsit értelmetlen lett a kérdés, nehezen tudtam megfogalmazni😅

Ja és negatívat nem kérek, van időpontom egy gasztros orvoshoz pár hónap múlva(magán)de addig is szeretnék megnyugodni.



2023. aug. 15. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet.. a laktózérzékenyek nem csak foshatnak. Van aki puffad, van aki ekcémás lesz.

Tartsd szigoruan a dietat ha jobb tole. A laktazenzim nalam pl nem mindig hat, így kb 3-4 havonta ha tenyleg nem birom mar tejcsoki nelkul akkor szoktam hasznalni de direkt ugy h ha tudo., h a kovetkezo 2-3 napban nem megyek sehova.


Sok sikert, eleg sz@r igy elni, de mar sok alternativa van

2023. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Neked ki lett mutatva orvosilag a laktózérzékenységed?

2023. aug. 15. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, en genetikailag vagyok laktozerzekeny
2023. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Laylah ***** válasza:
Tudtommal a genetikai teszt csak azt mutatja, ha veled született az érzékenység, a később kialakult hidrogénkilégzéses teszt tudja kimutatni. Húgom is úgy viseli, mint te, néha megy a hasa tőle, de leginkább csak puffadni szokott, az én esetem súlyosabb. Arra figyelj, hogy a vizsgálat előtt 1-2 hétig vissza kell térni a laktózfogyasztáshoz.
2023. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!