Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A CT leleten ez tüdőkárosodást...

A CT leleten ez tüdőkárosodást jelent?

Figyelt kérdés

"Légzési panaszok miatt a tüdő dorsalis részén keskeny át nem légzett sáv látható. Dorsalisan mindkét oldalon 6mm legnagyobb vastagságú dystelectasiás sáv látható, mely át nem légzett területnek felel meg. "


Fél évvel ezelőtt fej , has , mellkas sérülések értek. Az első hónapokban nagyon erős légszomjam volt, ezt betudtam a bordatöréseknek. Voltam ekkor tüdőröntgenen, és rendben volt. Azóta eltelt fél év, elmentem ct vizsgálatra. A légzési nehézség az sokkal jobb lett, viszont a fent leírt diagnózist írták rá a papírra. Nem értem hogy a tüdőorvosnál a rtg- en ezt miért nem vette észre az orvos? Ez csak ct-n látszódik? Jól gondolom hogy ez tüdőkárosodás és egy része a tüdőnek nem műkodik? Vagy a légzőizmok károsodhattak? Vagy még más is okozhat ilyet? Pl. a fejsérülés is oka lehet? Azóta sokszor el is dugul az orrom, muszaj időnként orrsprayt használnom. Ez is okozhat ilyet? Nem tudom milyen orvoshoz kellene fordulnom, hova kérjek beutalót?


2023. aug. 18. 18:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdes az hogy ennek a jelenségnek egyértelműen a tüdő az oka, vagy ez csak a nehézlégzés tünete ami bármitől kialakulhat?
2023. aug. 18. 19:31
 2/2 anonim ***** válasza:
A dystelectasia a levegő egyenetlen eloszlását jelenti az adott területen. Ha súlyos tüdőkárosodás lenne, akkor atelectasias lenne (tehát nem lenne ott levegő). Elég sok oka lehet, akár egyéni anatómiai is, mindenesetre pulmonológussal érdemes konzultálni. Egyébként igen, elképzelhető, hogy röntgenen egy 6mm, vagy annál is kisebb dystelectasiás sáv nem látszik.
2023. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!