Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok! Mik a tapasztalato...

Refluxosok! Mik a tapasztalatok a gasztroenteorológusokkal?

Figyelt kérdés

Kifejezetten az érdekelne, hogy aki refluxos és elment orvoshoz ezzel, annak tudtak-e segíteni? Ha gyógyszert írtak fel használt-e, ha nem használt, javasoltak-e utána más megoldást az orvosok? Volt-e értelme a gyomortükrözésnek?


A szokásos tanácsokat ne írjátok le kérlek (pl kávé kerülése, ágy fejvégi részét megemelni, stb) ezeket már mind ismerem. Kivizsgálással kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm!



2023. aug. 18. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Én elkerültem őket, mégis kiderült a reflux, és kezelem, gyógyszert kapok stb, tehát segítenek legalábbis az esetemben úgy is, hogy kikerültem a tükrözést meg a gasztrot
2023. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gasztrosok nem ertenek semmihez. 5-nel voltam. 5 diagnozist kaptam. Beszelgettek, s nyomjak a prazolokat. Az alaposabb megnyomkodja a hasadat, s megnezik a vegbelet, amit ujjal eler. Kiir tukrozest. Ez egy idosebb orvosno volt. A tobbi csak hummog , s irja a savlekotot. Honapos a varolista. Ha megteheted menj maganrendelesre. Ott talalkoztam az alapos orvossal. Az allami: 2. Ker. komolyan szegyen!
2023. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És volt értelme bármi orvoshoz mennetek? A savlekötőt a háziorvos is felírta nekem.
2023. aug. 19. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, nekem volt, mert nem akarok nyelőcsőrákot, szűkületem már így is van és nem bírom lenyelni normálisan a szilárd kajákat. Ne marja tovább a sav ha nem muszáj, és be kell gyógyulnia
2023. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még mindig a tüneti kezelésnél tartanak (PPI-kkel). Rövidtávon úgy tűnhet jobban érzed magad ám hosszú távon nagyon károsak. Felborítják a bélflórádat (pl SIBO), mentális próblémáid jelennek meg stb. Ha rám hallgatsz messziről el kell kerülni őket. Ha ezt nekem anno tanácsként mondta volna valaki nem itt tartanék...
2023. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 Igen ez igy van de mivel kezeltessem akkor magam? van más megoldás?
2023. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2023. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!